TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczegóły komunikacji zastępczej na czas remontu linii do Grodziska
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.05.2017 15:08:07 2 komentarze
Szczegóły komunikacji zastępczej na czas remontu linii do Grodziska (foto: ZTM)

Cztery specjalne linie autobusowe oraz zwiększona częstotliwość istniejących połączeń miejskich – takie zmiany zostaną wprowadzone od września i potrwają 12 miesięcy na czas remontu linii do Grodziska Mazowieckiego.

Cztery specjalne linie autobusowe oraz zwiększona częstotliwość istniejących połączeń miejskich – takie zmiany zostaną wprowadzone od września i potrwają 12 miesięcy na czas remontu linii do Grodziska Mazowieckiego.

Od września wystartują roboty przy przebudowie peronów, torów i sieci trakcyjnej. Ruch pociągów pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą zostanie wstrzymany na 12 miesięcy. W tym czasie dojazd do i ze stolicy zapewnią autobusy komunikacji zastępczej. Organizację przejazdów opracował Zarząd Transportu Miejskiego oraz Koleje Mazowieckie we współpracy z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi.

Na trzon zastępczej komunikacji składa się pięć autobusowych linii dla mieszkańców Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa, Milanówka, Brwinowa i Piastowa. Połączenia zapewniają nie tylko przejazd do Warszawy, ale także umożliwiają komunikację między miastami leżącymi wzdłuż linii kolejowej.

Linia ZG (Warszawa – Grodzisk Mazowiecki) – Koleje Mazowieckie

· kursy w dni robocze co 15 minut, a w dni świąteczne – co 30 minut;

· przejazd w pobliżu przystanków kolejowych;

· 12-metrowe autobusy;

Linia ZM (Milanówek – Grodzisk Mazowiecki) – Koleje Mazowieckie

· wahadłowe kursy w dni robocze w godzinach szczytu przewozowego co 15 minut;

· połączenie umożliwi przesiadkę z autobusu do pociągu w Grodzisku Mazowieckim;

· 12-metrowe autobusy;

Linia ZB (Brwinów – Warszawa) – Koleje Mazowieckie

· linia przyspieszona;

· kursy w dni robocze co 10 minut w szczycie przewozowym, w godzinach pozaszczytowych w dni robocze – co 15 minut, a w dni wolne od pracy – co 30 minut;

· w godzinach popołudniowych w dni robocze co drugi kurs w kierunku Brwinowa będzie kierowany na drogę S2 i autostradę A2;

· 12-metrowe autobusy;

Linia ZP (Pruszków – Warszawa) – Zarząd Transportu Miejskiego

· linia przyspieszona;

· kursy w dni robocze w szczycie przewozowym co 8 minut, a w godzinach pozaszczytowych i w dni wolne od pracy – co 15 minut; w przypadku realizacji kursów autobusami 12-metrowymi częstotliwość w szczycie przewozowym będzie zwiększona

· autobusy 18-metrowe lub 12-metrowe (w zależności od rozstrzygnięcia przetargu).

Istniejąca linia 717 z Piastowa do Warszawy zostanie wzmocniona. W szczycie przewozowym autobusy będą odjeżdżały co 10 minut. W godzinach pozaszczytowych i w dni wolne od pracy – co 15 minut. Pasażerowie będą korzystać z 18 i 12 metrowych autobusów.

Połączenia z Ursusa i Włoch do centrum Warszawy zostaną dodatkowo wzmocnione ok. 20 autobusami przegubowymi. Wybór linii przewidzianych do wzmocnienia będzie wynikał z możliwości lokalnych dróg w pobliżu modernizowanej linii kolejowej.

Pasażerowie linii grodziskiej będą mogli korzystać także z połączeń WKD. Bezpośredni dojazd do Warszawy z Grodziska Mazowieckiego bez postojów na stacjach i przystankach zapewnią połączenia Kolei Mazowieckich ze Skierniewic i Żyrardowa. Analizowana jest możliwość wprowadzenia na linię dalekobieżną dodatkowych połączeń z Grodziska Mazowieckiego.

Przystanek Warszawa Aleje Jerozolimskie umożliwi sprawne przesiadki z autobusów zastępczych do pociągów SKM, KM i WKD. Szczegółowe informacje na temat zmian w organizacji ruchu będą przekazywane pasażerom na stacjach, przystankach i w środkach komunikacji miejskiej. O zmianach będzie można także przeczytać na stronach internetowych zarządcy infrastruktury oraz przewoźników.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Grodzisk Mazowieckie
komunikacja zastępcza
  • Mateo – 30.05.2017

    I tak wszystko utknie w korkach.

  • MichalK – 30.05.2017

    W Piastowie powinni wzmocnić jeszcze 716. Jest mniej podatne na korki i można z niego wsiąść na Włochach w pociągi z Łowicza/Sochaczewa.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!