TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczecinek z kasą na autobusy elektryczne. Z RPO
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.02.2017 11:05:05
Szczecinek z kasą na autobusy elektryczne. Z RPO

Szczecinek otrzymał dotację unijną na zakup 10 szt. autobusów elektrycznych z zachodniopomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość projektu to ok. 25 mln zł, z czego dotacja wynosi 17,5 mln zł.

Szczecinek otrzymał dotację unijną na zakup 10 szt. autobusów elektrycznych z zachodniopomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość projektu to ok. 25 mln zł, z czego dotacja wynosi 17,5 mln zł. Łącznie w ramach transportowego budżetu było to rozdania ok. 73 mln zł. To oznacza, że Szczecinek zgarnął prawie jedną czwarte całej puli.

Jak tylko miasto podpisze z urzędem marszałkowskim umowę, szczecinecka Komunikacja Miejska ogłosi przetarg na dostawę pojazdów. Stanie się to w najbliższych miesiącach.

Oprócz nowych autobusów, miasto zbuduje system wypożyczalni rowerów zintegrowany z przystankami autobusowymi i informacją pasażerską za 2,649 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 1,83 mln zł.

Elektryczne testy

-"Przetestowaliśmy już dwa w pełni elektryczne autobusy ? przypomina Roman Romanow z Komunikacji Miejskiej. ? Ostatni przyjechał z Lublina i jest produkowany przez tamtejszą fabrykę. Testy mają dać odpowiedź, czy deklarowany przez Ursus czas pracy akumulatorów jest zgodny z rzeczywistością. To najważniejszy, ale nie jedyny parament, które weźmiemy pod uwagę przy rozpisywaniu przetargu na zakup aut.

Poza samymi pojazdami w Szczecinku ma też powstać stacja ładowania z 10 stanowiskami.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KM Szczecinek
elektrobus
unia
RPO
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.