TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczecinek z kasą na autobusy elektryczne. Z RPO
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.02.2017 11:05:05
Szczecinek z kasą na autobusy elektryczne. Z RPO

Szczecinek otrzymał dotację unijną na zakup 10 szt. autobusów elektrycznych z zachodniopomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość projektu to ok. 25 mln zł, z czego dotacja wynosi 17,5 mln zł.

Szczecinek otrzymał dotację unijną na zakup 10 szt. autobusów elektrycznych z zachodniopomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość projektu to ok. 25 mln zł, z czego dotacja wynosi 17,5 mln zł. Łącznie w ramach transportowego budżetu było to rozdania ok. 73 mln zł. To oznacza, że Szczecinek zgarnął prawie jedną czwarte całej puli.

Jak tylko miasto podpisze z urzędem marszałkowskim umowę, szczecinecka Komunikacja Miejska ogłosi przetarg na dostawę pojazdów. Stanie się to w najbliższych miesiącach.

Oprócz nowych autobusów, miasto zbuduje system wypożyczalni rowerów zintegrowany z przystankami autobusowymi i informacją pasażerską za 2,649 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 1,83 mln zł.

Elektryczne testy

-"Przetestowaliśmy już dwa w pełni elektryczne autobusy ? przypomina Roman Romanow z Komunikacji Miejskiej. ? Ostatni przyjechał z Lublina i jest produkowany przez tamtejszą fabrykę. Testy mają dać odpowiedź, czy deklarowany przez Ursus czas pracy akumulatorów jest zgodny z rzeczywistością. To najważniejszy, ale nie jedyny parament, które weźmiemy pod uwagę przy rozpisywaniu przetargu na zakup aut.

Poza samymi pojazdami w Szczecinku ma też powstać stacja ładowania z 10 stanowiskami.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KM Szczecinek
elektrobus
unia
RPO