TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

System informacji pasażerskiej na E65 do końca marca
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.03.2018 14:10:45
System informacji pasażerskiej na E65 do końca marca

Zakończenie prac związanych z modernizacją systemu informacji pasażerskiej na linii kolejowej E 65 planowane jest do końca marca 2018 r.

Zakończenie prac związanych z modernizacją systemu informacji pasażerskiej na linii kolejowej E 65 planowane jest do końca marca 2018 r.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA (PKP PLK SA) w ramach projektu pn. "Modernizacja linii kolejowej E65/C-E 65 na odcinku Warszawa – Gdynia – w zakresie warstwy nadrzędnej LCS, ERTMS/ETCS/GSM-R, DSAT oraz zasilania trakcyjnego" instalowany jest spójny system informacji wizualnej na stacjach: Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Modlin, Nasielsk, Ciechanów, Mława, Działdowo, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa i Gdynia Orłowo. Z powyższym systemem zintegrowane zostaną urządzenia zainstalowane już przez PKP PLK SA na stacjach Iława, Malbork, Pszczółki, Sopot i Gdynia Główna oraz systemy zapowiedzi głosowych na wszystkich stacjach i przystankach osobowych linii E 65, które obecnie są sterowane lokalnie.

Odpowiadając na interpelację posłów PO, dotyczącą Gdańska Wrzeszcza Wiceminister Infrastruktury Andrzej Bittel zwraca uwagę, że fizyczna instalacja ekranów systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na tej stacji jest jednym z etapów prowadzonej modernizacji. Z uwagi na złożoność zabudowywanych systemów informacji wizualnej i systemu pobierania informacji o ruchu pociągów umożliwiającego generowanie z dużą dokładnością informacji o ewentualnych opóźnieniach oraz niezbędną integrację z systemami wykorzystywanymi na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, całość systemu może zostać uruchomiona dopiero po zabudowie wszystkich części składowych.

Również w przypadku wdrażania analogicznych systemów informacyjnych na innych liniach kolejowych, możliwość uruchomienia i pełnego wykorzystania systemu zależy od terminu zakończenia zabudowy wszystkich jego elementów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
informacja pasażerska
stacja
E65
Gdańsk