TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Świętowanie niepodległości z PKP Intercity
PKP IC - Opublikowano: 08.10.2018 12:24:38
Świętowanie niepodległości z PKP Intercity (foto: PKP IC)

PKP Intercity aktywnie włączyło się w tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

PKP Intercity aktywnie włączyło się w tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak przypomina przewoźnik oo torach już jeżdżą biało-czerwone lokomotywy z okolicznościową grafiką, a na profilach społecznościowych PKP Intercity trwa właśnie konkurs. Na jego uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs #swietujemyniepodleglosc

Od 5 października każdy chętny może wziąć udział w wyjątkowym konkursie organizowanym przez PKP Intercity. To niepowtarzalna okazja, żeby pokazać jak ważna jest dla nas niepodległość, którą możemy się cieszyć już od 100 lat! Zadanie konkursowe polega na wykonaniu zdjęć lub przygotowaniu filmów pokazujących pomysły na świętowanie niepodległości. Zgłoszenia przyjmowane będą przez najbliższe dwa tygodnie. Prace należy zamieszczać na profilu "PKP Intercity. Pociąg do podróży" na Facebooku lub na Instagramie wraz z hashtagiem #swietujemyniepodleglosc. Na autorów najlepszych dzieł czekają atrakcyjne nagrody. Za zwycięskie zgłoszenia można otrzymać m.in. kamerę sportową czy bezprzewodowe słuchawki. Wśród 100 upominków znalazły się także głośniki bluetooth, abonamenty Storytell, abonamenty HBO GO oraz abonamenty Spotify. Szczegółowe informacje o konkursie oraz regulamin dostępne są na stronie https://www.facebook.com/PKP.Intercity.

PKP Intercity ma swoje sposoby na świętowanie

PKP Intercity aktywnie uczestniczy w obchodach stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przewoźnik m.in. we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną w trakcie dwóch ostatnich weekendów września zorganizował zwiedzanie z przewodnikiem miejsc bezpośrednio związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Takie spacery odbyły się w Gdyni, Krakowie, Poznaniu oraz Warszawie i każdy chętny mógł bezpłatnie wziąć w nich udział. Uczestnicy spacerów otrzymali dodatkowo darmowe bilety do muzeów, m.in. do Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego i Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego w Poznaniu, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Biało-czerwone pociągi

Dzięki PKP Intercity barwy narodowe widoczne są także na torach. Kursuje po nich 20 lokomotyw ozdobionych okolicznościową, biało-czerwoną grafiką, ukazującą sposoby świętowania niepodległości przez Polaków. Ten wyjątkowy tabor wykorzystywany jest do obsługi połączeń w całej Polsce i za granicą. Dodatkowo 60 EZT-ów, czyli nowoczesnych pociągów zespolonych – Pendolino, Flirt3 oraz PesaDART, zostało udekorowanych naklejkami programu "Niepodległa". Jest nią cyfrowo odświeżony rękopis Józefa Piłsudskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
lokomotywa