TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Świętokrzyskie bez przetargu na połączenia do sąsiadujących województw
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.09.2019 10:01:51
Świętokrzyskie bez przetargu na połączenia do sąsiadujących województw

Świętokrzyski Urząd Marszałkowski opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne dotyczące umowy o świadczenie usług publicznych w zakresie przewozów kolejowych.

Świętokrzyski Urząd Marszałkowski opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne dotyczące umowy o świadczenie usług publicznych w zakresie przewozów kolejowych.

Umowa z Przewozami Regionalnymi ma zostać zawarta aż na 10 lat, począwszy od 13 grudnia 2020 roku.

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonywanie pasażerskich przewozów kolejowych w ramach uzgodnionego rozkładu jazdy na następujących liniach komunikacyjnych i odcinkach linii kolejowych:

a. Kielce – Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski – Sandomierz – granica województwa – Rzeszów/ Stalowa Wola *,

b. Kielce – Sędziszów – granica województwa – Kraków/ Katowice *,

c. Kielce – Włoszczowa – granica województwa – Częstochowa/ Katowice *,

d. Kielce – Sitkówka Nowiny – Busko-Zdrój.

W przypadku podjęcia przez Organizatora decyzji o zwiększeniu sieci połączeń kolejowych, przedmiot zamówienia może zostać rozszerzony o wykonywanie pasażerskich przewozów kolejowych na innych liniach komunikacyjnych (odcinkach linii), w tym w szczególności:

a. Skarżysko-Kamienna – Końskie – granica województwa – Łódź *,

b. Kielce – Skarżysko-Kamienna – granica województwa – Warszawa *,

c. Kielce – Staszów – granica województwa – Tarnobrzeg (realizacja połączenia możliwa będzie w przypadku modernizacji linii nr 70 Włoszczowice–Chmielów) *

Uruchomienie przewozów do stacji znajdujących się na terenie innego województwa zależne będzie od zawarcia stosownego porozumienia lub dokonania uzgodnień z właściwym województwem (oznaczone *).

Organizator przewiduje kursowanie części pociągów w relacjach innych niż maksymalne określenie linii komunikacyjnej lub w relacjach składających się z odcinków różnych linii komunikacyjnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
świętokrzyskie
umowa
  • Paweł Pasternak – 12.09.2019

    Lepiej by się dogadali z kolmazami żeby przedłużyły swój kurs do Skarżyska.

  • Jarosław Łuczak – 12.09.2019

    zapraszamy na Żywiecczyznę fajnie byłoby bezpośredni z Żywca do Kielc i odwrotnie

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.