TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Superregio znowu pojedzie do Energylandii
InfoRail.pl - Opublikowano: 24.06.2020 13:45:59
Superregio znowu pojedzie do Energylandii

Przewozy Regionalne przywracają w sobotę (27 czerwca) kursy pociągów Superregio na trasie z Katowic oraz Krakowa Głównego do Zatoru. Mają one udogodnić podróżnym dojazd do parku rozrywki Energylandia. Składy kursowały będą codziennie do 29 sierpnia.

Przewozy Regionalne przywracają w sobotę (27 czerwca) kursy pociągów Superregio, czyli dawne InterRegio, na trasie z Katowic oraz Krakowa Głównego do Zatoru. Mają one udogodnić podróżnym dojazd do parku rozrywki Energylandia. Składy kursowały będą codziennie do 29 sierpnia.

Przedstawiciel przewoźnika Adam Parzniewski poinformował, że połączenia Superregio są uzupełnieniem kolejowej oferty przewozowej w kraju. "Pociągi te uruchomiono, by łączyły ważne ośrodki miejskie i turystyczne w Polsce" - poinformował w komunikacie przesłanym przez przewoźnika do zaprzyjaźnionych mediów.

Trasa z Katowic do Zatoru przebiegała będzie m.in. przez Mysłowice i Oświęcim. Droga zajmie ok. 1,5 godz. Normalny bilet będzie kosztował 12 zł. Pociąg odjedzie z Katowic o godz. 7:48. W drogę powrotną wyjedzie z Zatoru o godz. 18:50.

Pociąg z Krakowa Głównego pojedzie m.in. przez Skawinę. Podróż zajmie ok. 1 godz. Normalny bilet będzie kosztował 11,5 zł. Z Krakowa odjedzie o godz. 7:45. W drogę powrotną wyruszy o godz. 18:10.

Park rozrywki Energylandia jest największym tego typu obiektem w Polsce. Mieści się na przestrzeni 35 ha. Oferuje kilkadziesiąt rodzaju atrakcji i urządzeń w pięciu strefach tematycznych. W ub.r. Energylandię odwiedziło 1,6 mln osób. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Zator
Superregio