TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

SU45-194 znowu poprowadzi pociąg pasażerski
InfoRail.pl - Opublikowano: 08.10.2019 17:45:37
SU45-194 znowu poprowadzi pociąg pasażerski (źródło: FB/TurKol)

Historia kołem się toczy. A na pewno tak jest w przypadku lokomotywy SU45-194. Ocalona od złomowania ponownie poprowadzi pociąg pasażerski.

Historia kołem się toczy. A na pewno tak jest w przypadku lokomotywy SU45-194. Ocalona od złomowania ponownie poprowadzi pociąg pasażerski.

Na części trasy przejazdu pociąg turystyczny SAN będzie ciągnięty przez lokomotywę serii SU45 – poinformował organizator przejazdu.

Pociąg zostanie uruchomiony 20 października. SU45 poprowadzi go do spółki z SU42. Jak podają organizatorzy pasażerowie pociągu będą mieli okazję obserwować na stacjach między innymi manewry czyli włączenie i wyłączenie lokomotyw do składu pociągu. SAN pojedzie na trasie Sanok – Kraków Główny.

SU45-194 to lokomotywa spalinowa, wyprodukowana w 1975 roku. Została odkupiona od PKP Intercity, co ciekawe jako SU45-192, i zmodernizowana przez firmę Karpiel z Brzeska. Od 2017 ponownie w służbie, zarówno manewrowej, jak i liniowej u nowego właściciela.  



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SU45
lokomotywa
Karpiel
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.