TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

SU42-534 zniszczona. Uderzył w nią forwarder
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.07.2018 10:41:56 2 komentarze
SU42-534 zniszczona. Uderzył w nią forwarder (foto: Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei)

Wczoraj doszło do zderzenia lokomotywy SU42-534, prowadzącej pociąg "Tur" relacji Hel – Chojnice z forwarderem. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Niestety pierwsze informację powypadkowe nie są dobre. Spalinówka zostanie wyłączona z eksploatacji.

Wczoraj doszło do zderzenia lokomotywy SU42-534, prowadzącej pociąg "Tur" relacji Hel – Chojnice z forwarderem. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Niestety pierwsze informację powypadkowe nie są dobre. Spalinówka zostanie wyłączona z eksploatacji.

Do zdarzenia doszło pod Rytlem.

Pierwsze doniesienia powypadkowe, które można znaleźć profilu Chojnickiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, mówią o oderwaniu i przesunięciu kabiny maszynisty. A to oznacza w najlepszym wypadku odstawienie lokomotywy na jakiś czas. Pojawiły się również głosy o możliwej kasacji. Na tę chwilę nie przesądzamy jednak dalszego losu lokomotywy i czekamy na kolejne wieści w tej sprawie. Należy jednak zaznaczyć, że niedawno przeszła ona naprawę. Co więcej na sezon Przewozy Regionalne straciły maszynę, którą wykorzystywały do prowadzenia pociągów do Helu.

Dodajmy, że w składzie pociągu znajdowały się również cztery Bohuny. Żaden z nich nie ucierpiał w tym zderzeniu.

Za zdjęcia dziękujemy Chojnickiemu Stowarzyszeniu Miłośników Kolei (www.facebook.com/SMKChojnice).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SU42
Przewozy Regionalne
lokomotywa
wypadek
 • Marian Gosik – 01.07.2018

  A niech idzie na kasację 👌😈😎🤣😂

 • Daniel Plaszczyk – 01.07.2018

  Bok rozjebany i nie do kasacji? Bebechy wyciągną i reszta zlom ;)

 • Sebastian Romańczuk – 01.07.2018

  A co mało mamy w Polsce sm42? Założę się ,że przywrócenie 1 odstawionej lokomotywy bedzie tańsze niż naprawa tej.

 • Tomasz Żakowski – 01.07.2018

  Forfiter...

 • Maciek Wu – 01.07.2018

  Jeśli w Polsce płaczemy nad takim starym trupem, to to jest najlepszy obraz kolei... Już dawno powinna skończyć na szrocie lub muzeum, a u nas jeszcze liniowo jeździ...

 • mechanik – 01.07.2018

  Płaczą nad wymęczoną 42, a unicestwiają fiaty. Patologicznie odmienne stany świadomości w wykonaniu PR.

 • Kuba Brunka – 01.07.2018

  Że co uderzyło? A wżdy narodowie niech postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

 • Jan Kucharczyk – 02.07.2018

  Raczej tego nie uratują :v

 • DarekP – 02.07.2018

  Forwarder – wykorzystywany w leśnictwie ciągnik do nasiębiernej zrywki drewna krótkiego (kłód i wałków). Jest to maszyna samozaładowcza. Drewno przy pomocy żurawia ładowane jest na maszynę i podczas zrywki nie ma kontaktu z podłożem.

 • Maciej Prekurat – 02.07.2018

  Za dawnych lat najpewniej zrobiliby "podmianę pudła" z inną SU42 by lokomotywy po rewizji nie marnować. Dziś jednak UTK by zjadło każdego przewoźnika za taki manewr.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.