TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Styczeń i luty z 7-procentowym wzrostem na kolei
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 30.03.2019 11:08:08
Styczeń i luty z 7-procentowym wzrostem na kolei

Koleje w Polsce przewiozły w styczniu i lutym tego roku 51,6 mln pasażerów, czyli o ponad 7 proc. więcej niż w tym samym okresie przed rokiem, kiedy z usług przewoźników skorzystało 48,2 mln pasażerów.

Koleje w Polsce przewiozły w styczniu i lutym tego roku 51,6 mln pasażerów, czyli o ponad 7 proc. więcej niż w tym samym okresie przed rokiem, kiedy z usług przewoźników skorzystało 48,2 mln pasażerów - wynika z danych opublikowanych przez Urząd Transportu Kolejowego.

Porównując rok do roku wyniki samego lutego, to wzrost liczby podróżnych był jeszcze większy i wyniósł 8,1 proc. W lutym tego roku przewieziono bowiem 25 mln pasażerów, podczas gdy rok wcześniej w lutym z usług kolei skorzystało 23,2 mln osób.

UTK poinformował, że średnia odległość przejazdu jednego pasażera w lutym wyniosła 64 km.

Pod względem przewiezionych pasażerów od stycznia do końca lutego najwięcej podróżnych skorzystało z usług Przewozów Regionalnych. Udział tego przewoźnika w rynku wyniósł 27,4 proc.

Na drugim miejscu uplasowały się Koleje Mazowieckie z 18,8-proc. udziałem. Trzecie miejsce należy do PKP Intercity z 13,4-proc. udziałem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
PKP Intercity
UTK
Koleje Mazowieckie