TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Straż Ochrony Kolei weźmie udział w defiladzie "Silni w sojuszach"
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 02.05.2019 09:47:00
Straż Ochrony Kolei weźmie udział w defiladzie

3 maja na warszawskiej Wisłostradzie odbędzie się defilada "Silni w sojuszach". Wezmą w niej udział m.in. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Będą reprezentowali służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne w kraju.

3 maja na warszawskiej Wisłostradzie odbędzie się defilada "Silni w sojuszach". Wezmą w niej udział m.in. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Będą reprezentowali służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne w kraju.

Defilada jest organizowana dla uczczenia Święta Konstytucji, 15. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej i 20. rocznicy przystąpienia Polski do NATO. Wezmą w niej udział m.in. żołnierze sił zbrojnych.

Jak poinformowała SOK trwają przygotowania do defilady. Na zgrupowaniach w Sochaczewie i Warszawie-Wesołej przygotowuje się m.in. pododdział funkcjonariuszy SOK reprezentujący Straż Ochrony Kolei, funkcjonariusze Grup Operacyjno-Interwencyjnych Straży Ochrony Kolei i funkcjonariusze, którzy zaprezentują będące na wyposażeniu SOK samochody patrolowe i terenowe oraz Mobilne Centrum Monitoringu.

W trakcie uroczystości zostaną zaprezentowane nowoczesne środki wyposażenia technicznego i broń palna najnowszej generacji. W defiladzie wezmą też udział służące w SOK psy służbowe patrolowo-obronne, które - jak podkreśla komunikat - stanowią "nieocenione wsparcie" funkcjonariuszy SOK.

Straż Ochrony Kolei realizuje takie same zadania jak inne służby porządku publicznego. Zapewniają bezpieczeństwo na ponad 18 tys. km linii kolejowych, dworcach i stacjach kolejowych, w pociągach. Ujmują sprawców przestępstw, osoby poszukiwane listami gończymi i trudniące się przemytem towarów bez polskich znaków akcyzy. Reagują też w razie łamania przepisów porządkowych na ternie kolejowym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SOK
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.