TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Straż Ochrony Kolei będzie mogła chronić dworce
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 25.05.2018 09:18:09
Straż Ochrony Kolei będzie mogła chronić dworce

Straż Ochrony Kolei będzie mogła ochraniać dworce kolejowe - poinformował w czwartek Bogdan Rzońca przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury

Straż Ochrony Kolei będzie mogła ochraniać dworce kolejowe - poinformował w czwartek Bogdan Rzońca przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury podczas debaty "Kiedy realnie w Polsce możemy uruchomić Kolej Dużych Prędkości?" zorganizowanej w Instytucie im. Lecha Kaczyńskiego.

Według Rzońcy projekt ustawy jest gotowy i ma go tylko przyjąć rząd." Chodzi o to, żeby Straż Ochrony Kolei mogła ochraniać dworce i jednocześnie weszła w skład Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji" - powiedział Rzońca.

"Pewne obszary kolejowe chronią prywatne firmy. To jest moim zdaniem dziwna sytuacja, ponieważ wiadomo kto w tych firmach ochroniarskich pracuje. To są ludzie nie sprofesjonalizowani, to są ludzie którzy przypadkowo są zatrudniani" - powiedział Rzońca.

Prezes PKP SA Krzysztof Mamiński zaznaczył, że obecnie SOK wchodzi w skład struktur PKP Polskich Linii Kolejowych i nie ma uprawnień do zabezpieczenia porządku i bezpieczeństwa na dworcach kolejowych.

Straż Ochrony Kolei zatrudnia około 3100 funkcjonariuszy w 16 Komendach Regionalnych i 78 Posterunkach SOK. Obsługuje ponad 18 tys. km linii kolejowych oraz blisko 5 tys. pociągów osobowych i pośpiesznych w ciągu doby.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SOK
PKP PLK
dworzec
ochrona
  • Krzysztof Chrzan – 28.05.2018

    Wreszcie się doczekam swoich praw , jakie mają funkcjunariusze publiczni.Pracuję wtej formacji 31 lat.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !