TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Strajk w łódzkim MPK wisi w powietrzu
RADIO ESKA - Opublikowano: 14.07.2017 13:40:43

Jak informuje Radio ESKA - strajk w Łodzi wisi w powietrzu. Kierowcy MPK Łódź domagają się podwyższenia pensji, a także poprawy nowego rozkładu jazdy.

Zarząd miejskiego przewoźnika nie godzi się na takie postulaty. Związkowcy grożą, że jeśli nie będą mieli innego wyjścia - sparaliżują miasto. - Strajk będzie w ostateczności - jeżeli pan prezes będzie uważał, że te argumenty, które mu przedstawiliśmy są do niczego - mówi jeden ze związkowców.

Wiceprezes MPK Łódź Krzysztof Kamiński mówi, że przedsiębiorstwo nie jest w stanie spełnić oczekiwań pracowników. - Jest żądanie 2 zł na godzinę dla pracowników fizycznych i 336 zł dla pracowników, którzy nie są w systemie godzinowym. Jako zarząd odpowiadamy za finanse tej spółki i nie możemy się na to zgodzić, bo sytuacja spółki jest taka, jaka jest - tłumaczy.

Średnie wynagrodzenie dla kierowców łódzkiego MPK wynosi około 4 tysięcy zł brutto.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
kierowca
MPK Łódź

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.