TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Strajk w Hiszpanii w czasie przedświątecznego szczytu wyjazdowego
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 22.12.2018 12:19:41
Strajk w Hiszpanii w czasie przedświątecznego szczytu wyjazdowego

Około 600 pociągów w całej Hiszpanii, zarówno pasażerskich, jak i towarowych, odwołano w piątek (21 grudnia) do godzin popołudniowych z powodu strajku pracowników kolei.

Około 600 pociągów w całej Hiszpanii, zarówno pasażerskich, jak i towarowych, odwołano w piątek (21 grudnia) do godzin popołudniowych z powodu strajku pracowników kolei.

Protest dla wielu Hiszpanów skomplikował podróż na świąteczny urlop.

W popołudniowym komunikacie organizatorzy strajku poinformowali o odwołaniu około 600 kursów pociągów podmiejskich oraz dalekobieżnych. Najwięcej połączeń do godzin popołudniowych odwołano w głównych aglomeracjach kraju: Madrycie, Barcelonie, Sewilli i Walencji.

W hiszpańskiej stolicy na tory nie wyjechało około połowy zaplanowanych na piątek pociągów, w Barcelonie do skutku doszło zaledwie 30 proc. zaplanowanych kursów.

W całej Hiszpanii w piątek utrzymywały się poważne utrudnienia w ruchu pociągów towarowych. Szacuje się, że do południa zrealizowano zaledwie 25 proc. zaplanowanych połączeń.

Organizatorem piątkowego protestu jest hiszpański związek zawodowy Główna Konfederacja Pracy (CGT), który domaga się wstrzymania prywatyzacji transportu kolejowego w Hiszpanii oraz zredukowania z 40 do 37,5 godziny tygodniowego czasu pracy dla osób zatrudnionych w hiszpańskich spółkach kolejowych.

Strajkujący od kilku miesięcy zapowiadali akcje protestacyjne w okresach świątecznych. Poprzedni strajk o zasięgu ogólnokrajowym przeprowadzili 31 października. Zorganizowany w przededniu Dnia Wszystkich Świętych protest doprowadził do odwołania ponad 300 pociągów we wszystkich niemal regionach Hiszpanii, zarówno na trasach podmiejskich, jak i dalekobieżnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Hiszpania
strajk
Renfe
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.