TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stracona szansa na sprzedaż Linków?
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.06.2018 09:59:54
Link w barwach KD

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl Koleje Dolnośląskie unieważniły przetarg na dostawę dwóch spalinowych składów.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl Koleje Dolnośląskie unieważniły przetarg na dostawę dwóch spalinowych składów.

Jedynym oferentem, co nie stanowiło żadnej niespodzianki, była PESA. Tyle, że jej oferta okazała się dla przewoźnika za droga. A powtórki nie będzie.

Jak poinformował wiceprezes Kolei Dolnośląskich Piotr Malepszak przewoźnika nie stać na dołożenie brakujących 3 mln zł. Rozpoznanie rynku zatem doprowadziło do podjęcia decyzji o niepowtarzania przetargu. PESIE zatem zostają Linki, które mogła sprzedać, ale po niższej cenie. Nie zdecydowała się na taki krok. Koleje Dolnośląskie chciały na ten cel przeznaczyć 18 mln zl, PESA chciała 21 mln zł.

Tymczasem Koleje Dolnośląskie już planują kolejne zakupy, ale pojazdów nowych. Spółka dostała dofinasowanie na zakup sześciu jednostek spalinowych i pięciu ezt-ów.

Jak zapowiedział Piotr Malepszak te dwa pociągi, które chciał kupić przewoźnik były brane pod uwagę w kontekście przyszłości i wzmocnienia linii w kolejnych rozkładach jazdy. Unieważnienie przetargu nie wpłynie zatem na bieżącą działalność przewoźnika.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Koleje Dolnośląskie
Link