TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stołeczny ratusz nie zgadza się na równoległe zamknięcie obu średnic
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.04.2018 10:51:23
Stołeczny ratusz nie zgadza się na równoległe zamknięcie obu średnic

Nie zgadzamy się na zamknięcie obu średnic jednocześnie – powiedziała nam Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Nie zgadzamy się na zamknięcie obu średnic jednocześnie – powiedziała nam Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Przebudowa obu linii naraz spowoduje totalny paraliż Warszawy, dlatego nie odpuszczę tego – dodała.

Przypomnijmy, że plany PKP PLK zakładają właśnie jednoczesne zamknięcie zarówno średnicy podmiejskiej, jak i dalekobieżnej. Ruch pociągów ma zostać przeniesiony na stacje Warszawa Gdańska i reaktywowaną Warszawę Główną.

Nie mam jeszcze oficjalnych sygnałów, czy PKP chce zamknąć obie nitki średnicy jednocześnie, ale na pewno będzie to obszar do nerwowej dyskusji – stwierdziła Renata Kaznowska.

Tak czy inaczej, jak podkreśliła zastępca prezydenta Warszawy najważniejsze jest, aby utrudnienia były jak najmniej uciążliwe dla pasażerów. Stanowisko ratusza jest takie, żeby najpierw modernizować średnicę podmiejską a potem dalekobieżną, albo na odwrót. Jak wspomina Renata Kaznowska pozwoliłoby to na zmniejszenie utrudnień dla pasażerów. Tych uniknąć się nie da, można je jednak próbować zmniejszać.

Jak duże zmiany są potrzebne przy okazji prowadzenia modernizacji linii kolejowej widać na przykładzie odcinka Falenica – Wesoła – podkreśliła Renata Kaznowska.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
remont
tunel średnicowy
PKP PLK
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.