TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Statystyki i podsumowanie czerwca w Kraków Airport
KRAKÓW AIRPORT - Opublikowano: 06.07.2017 08:05:54
Statystyki i podsumowanie czerwca w Kraków Airport

W czerwcu krakowskie lotnisko obsłużyło 530 815 pasażerów. Jest to wynik o 15% lepszy (więcej o ponad 70 tysięcy pasażerów) niż w czerwcu 2016 roku. W ubiegłym miesiącu odnotowano 4 194 operacje lotnicze (w sumie starty i lądowania) tj. o 9 % więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W czerwcu krakowskie lotnisko obsłużyło 530 815 pasażerów. Jest to wynik o 15% lepszy (więcej o ponad 70 tysięcy pasażerów) niż w czerwcu 2016 roku. W ubiegłym miesiącu odnotowano 4 194 operacje lotnicze (w sumie starty i lądowania) tj. o 9 % więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- W zdywersyfikowanej siatce połączeń Kraków Airport każdy pasażer ma szansę znaleźć kierunek, który odpowiada jego planom. Na krakowskim lotnisku regularne rejsy oferuje aż 19 linii lotniczych. W większości samolotów odlatujących z Krakowa zajęte są prawie wszystkie miejsca – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

- Latem dużym zainteresowaniem pasażerów cieszy się przede wszystkim południe Europy, w tym tegoroczne nowości: Porto, Walencja czy Wenecja. Interesującą propozycją jest Tel Awiw – połączenie realizowane przez El-Al, nowego przewoźnika w Kraków Airport. Z kolei Düsseldorf i Stuttgart, kierunki obsługiwane przez Eurowings, to oferta, która może zainteresować pasażerów podróżujących w celach biznesowych – dodał Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Łącznie w pierwszym półroczu 2017 roku w Kraków Airport obsłużono już 2 709 458 pasażerów. To o niemal 400 tysięcy pasażerów więcej niż w pierwszym półroczu 2016 roku, co oznacza wzrost na poziomie 17%. Na krakowskich tramwajach trwa również kampania reklamowa promująca tegoroczną, rekordową pod względem ilości, siatkę połączeń #PROSTOzKRAKOWA.

Dobre sąsiedztwo

W czerwcu Zarząd Kraków Airport podpisał umowy z laureatami tegorocznej edycji konkursu grantowego "Wspieramy Sąsiadów" oraz pilotażowego programu skierowanego do mieszkańców sołectw znajdujących się najbliżej lotniska. Łącznie dofinansowanych zostanie 18 projektów. W tegorocznej już 9. edycji konkursu "Wspieramy Sąsiadów" zgłoszono 71 wniosków grantowych, z których wyłoniono 11 laureatów konkursu. Do jury komisji konkursowej po raz pierwszy – na wniosek mieszkańców – zaproszono przedstawicieli Gminy Zabierzów i Liszki. Niezależnie od programu grantowego "Wspieramy Sąsiadów" Zarząd Kraków Airport zdecydował, że w ramach pilotażu planowanego przez port programu skierowanego do 8 sołectw znajdujących się najbliżej lotniska (tj.: Rząska, Szczyglice, Balice, Aleksandrowice, Chrosna, Morawica, Cholerzyn, Mników), dodatkowo dofinansuje 7 projektów inwestycyjnych, służących mieszkańcom ww. sołectw. Projekty zostały wyłonione spośród wniosków złożonych w ramach konkursu grantowego "Wspieramy Sąsiadów".

Lista wszystkich zwycięskich projektów dostępna na stronie: www.krakowairport.pl/granty

Akcja krwiodawstwa w Kraków Airport

Działający przy Kraków Airport Klub HDK "RH WINGS" już po raz dwudziesty czwarty zorganizował akcję krwiodawstwa. Ambulans Wojewódzkiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojawił się na terenie Kraków Airport 29 czerwca. Podczas ostatniej przed wakacjami tego typu akcji oddanych zostało 9,5 litra krwi. Akcja krwiodawstwa organizowana jest w Kraków Airport od 10 lat. W tym czasie pracownicy krakowskiego lotniska oddali już 290 litrów krwi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków Airport
statystyki