TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stadler wygrywa w KIO
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.01.2017 13:47:25 7 komentarzy
Stadler wygrywa w KIO

Krajowa Izba Odwoławcza, nieco w cieniu przetargu krakowskiego na dostawę tramwajów, wydała dziś także orzeczenie w sprawie zamówienia na dostawy ezt dla województwa wielkopolskiego.

Krajowa Izba Odwoławcza, nieco w cieniu przetargu krakowskiego na dostawę tramwajów, wydała dziś także orzeczenie w sprawie zamówienia na dostawy ezt dla województwa wielkopolskiego.

Jak poinformowała nas Magdalena Grabarczyk, rzeczniczka KIO, Izba uwzględniła odwołanie i nakazała zamawiającemu dokonanie zmiany treści ogłoszenia o zamówienie oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia za zakresie załącznika nr 4 pkt 1.10 przez określenie parametru długości elektrycznego zespołu trakcyjnego pomiędzy sprzęgami końcowymi w sposób dopuszczający możliwość realizacji zamówienia także przy udziale pojazdów o długości 98,5 m.

Izba uznała, że wyłączenie możliwości zaoferowania pojazdów o wskazanej długości narusza zasady prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia wskazane w art. 7 ust. 1 Pzp, gdyż zamawiający nie wykazał w toku rozprawy, że jego uzasadnione potrzeby nakazują ograniczenie długości pojazdów.

Twierdzenie, że ograniczenie długości wynika z długości peronów np. na dworcu Poznań Główny zostało uznane za niewiarygodne w świetle wyjaśnień udzielonych wykonawcom (dopuszczających łączenie wagonów do długości 200 m) oraz przyjęcia jako kryterium oceny ofert liczby miejsc siedzących.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
KIO
Wielkoposlka
 • ... – 30.01.2017

  Zycze im wygranej w sprawie ŁKA

 • okl – 30.01.2017

  Krajowa, nie Krakowa Izba odwołacza :P Poprawcie literówkę :)

 • J23 – 30.01.2017

  KIO to polityczny instrument. Dopuszczając nierzetelną Pesę do przetargu w Krakowie praktycznie podłożyli przetarg na 50 tramwajów Pesie dyskwalifikując Stadlera z Solarisem. Na otarcie łez Stadlerowi dają nadzieję na Wielkopolskę?

 • sphinx – 30.01.2017

  Polityczny? Nie, tak zostało napisane prawo że praktycznie niemożliwe jest wykluczenie nierzetelnego dostawcy. Trzeba mieć za sobą wieloletni bój sądowy i prawomocny wyrok sądu żeby dowieść owej nierzetelności.

 • bun – 30.01.2017

  Nie zupełnie. Gdyby np MPK napisało w SIWZ, że jakiekolwiek opóźnienia będą skutkowały zerwaniem kontraktu, to Pesa by była upupiona, ale i też pewnie by takiej umowy nie podpisała. Kraków wolał zgarnąć tramwaje, unijną dotację i jeszcze mega kary za opóźnienia więc niech teraz nie płacze.

 • p – 31.01.2017

  To, że wyrok sądu jest konieczny to dobrze. Problem w tym, że sądy w Polsce działają wolno.

 • Elektronik – 31.01.2017

  @J23 daruj sobie te farmazony

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.