TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stadler otworzy fabrykę w Gruzji?
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.07.2017 09:54:54
Stadler otworzy fabrykę w Gruzji?

Prezes Stadler Rail Peter Spuhler podpisał memorandum z ministrem gospodarki i rozwoju Gruzji, Giorgim Gakharą. To pierwszy krok szwajcarskiego producenta taboru kolejowego w kierunku uruchomienia fabryki w tym kraju.

Prezes Stadler Rail Peter Spuhler podpisał memorandum z ministrem gospodarki i rozwoju Gruzji, Giorgim Gakharą. To pierwszy krok szwajcarskiego producenta taboru kolejowego w kierunku uruchomienia fabryki w tym kraju.

Przypomnijmy, że kilkanaście lat temu podobną drogą Stadler podążał w Polsce. Finalnie zaowocowało to powstaniem fabryki w Siedlcach, a producent stał się największym eksporterem taboru kolejowego w naszym kraju. Teraz Stadler rusza z przygotowaniem studium wykonalności dla rynku gruzińskiego. Wszystko to w celu utworzenia spółki akcyjnej w tym kraju i uruchomienia nowej fabryki.

Zakład, zgodnie z zapowiedziami, miałby produkować tabor kolejowy i świadczyć usługi utrzymaniowe. Nie trudno się domyśleć, że na celowniku Stadlera jest nie tylko Gruzja, ale również inne kraj kaukaskie. Budowa nowej fabryki mogłaby rozpocząć się już pod koniec 2018 r.

"W ciągu ostatnich lat Gruzja przeszła proces bardzo szybkiej modernizacji. Cieszymy się, że będziemy mieli okazję, aby rozwinąć naszą produkcję w tym kraju" – mówił Peter Spuhler.

"Fabryka tak dużej firmy może przynieść znaczące korzyści dla naszego kraju" – dodał Giorgi Gakharia. "Ważne jest również podkreślenie potencjału eksportowego Gruzji. Dzięki współpracy ze Stadlerem będzie on jeszcze powiększony" – mówił.

Przypomnijmy, że w Gruzji możemy podróżować piętrowymi pociągami Stadler KISS.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
Gruzja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.