TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stadler dostarczył pierwszy ezt dla RBS Berno
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.08.2018 13:54:23
Stadler dostarczył pierwszy ezt dla RBS Berno (foto: RBS)

Pierwszy z 14 zamówionych ezt-ów od Stadlera dla RBS Berno dostarczony. Pociąg dotarł do przewoźnika 7 sierpnia.

Pierwszy z 14 zamówionych ezt-ów od Stadlera dla RBS Berno dostarczony. Pociąg dotarł do przewoźnika 7 sierpnia.

To 60-metrowy pociąg, nazwany przez RBS "Worbla". Teraz przed producentem testy dopuszczeniowe. Oczekuje się, że zdobycie zezwolenia na eksploatację komercyjnej zajmie około czterech miesięcy. Pierwszy pociąg wejdzie do służby pod koniec roku. Nowe jednostki zastąpią starsze pociągi "Mandarinli".

RBS zamówił 14 pojazdów w maju 2016 r. Wartość transakcji to 134 mln franków. Pociągi są montowane w fabryce Stadlera w Bussnang. Te klimatyzowane jednostki zostaną skierowane na linię S-Bahn S7, która łączą szwajcarską stolicę z Worb.

Każdy czteroczłonowy pociąg może pomieścić 360 pasażerów, z czego 104 na miejscach siedzących.

Pierwszy pociąg zostanie oficjalnie nazwany "Worbla" podczas ceremonii na stacji Worb 18 sierpnia. Jeden z pociągów pojawi się również na targach w Berlinie, w przyszłym miesiącu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
Berno
Szwajcaria
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.