TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stadler dostarczy składy dla Matterhorn Gotthard Bahn
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.03.2020 13:45:21
Stadler dostarczy składy dla Matterhorn Gotthard Bahn (wiz. Stadler)

Matterhorn Gotthard Bahn i Stadler podpisali umowę o wartości 148,5 mln franków na dostawę 12 trójczłonowych składów, przystosowanych do kursowania po wąskotorowej kolei zębatej.

Matterhorn Gotthard Bahn i Stadler podpisali umowę o wartości 148,5 mln franków na dostawę 12 trójczłonowych składów, przystosowanych do kursowania po wąskotorowej kolei zębatej.

MGBahn planuje zakup do 27 jednostek do 2028 roku za ponad 300 mln franków, w ramach strategii flotowej kolei 2030.

Nowa flota będzie wyposażona w wejścia ułatwiające wejście na pokład i zejście z pokładu, a także w wielofunkcyjne schowki do przechowywania bagażu i sprzętu sportowego. Nowe pociągi są również wyposażone w Wi-Fi.

Flota będzie mogła działać wzdłuż pełnej sieci MGBahn między Zermatt i Disentis, w tym na linii o maksymalnym nachyleniu 181 ‰ między Göschenen i Andermatt. Nowe składy będą mogły kursować jako zestawy podwójne lub potrójne, przez co pomieszczą do 990 pasażerów, w tym 444 na miejscach siedzących, z czego 66 jest w pierwszej klasie.

Pociąg Orion zbudowany z lekkich materiałów będzie charakteryzował się energooszczędnymi komponentami napędowymi, optymalizacją energii i niskim jej zużyciem. Nowe jednostki zastąpią najstarsze pociągi.

Pierwsze składy zostaną dostarczone i przetestowane latem 2022 r. Wszystkie 12 jednostek powinno wejść do obsługi pasażerów na początku zimowego rozkładu jazdy w 2023 r.

"Nowe pociągi są pozbawione barier, a dzięki wejściom na niską podłogę, dodatkową przestrzeń do przewozu bagażu i Wi-Fi są dostosowane do głównych potrzeb naszych klientów" - powiedział Fernando Lehner, dyrektor generalny MGBahn.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler