TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stadler dostarczy cztery pojazdy CityLink dla MAV
InfoRail.pl - Opublikowano: 03.07.2020 09:45:41
Stadler dostarczy cztery pojazdy CityLink dla MAV

Węgierskie Koleje MÁV-START Zrt. skorzystały z prawa opcji i zamówiły od Stadlera cztery dodatkowe bimodalne pojazdy z rodziny CITYLINK.

Węgierskie Koleje MÁV-START Zrt. skorzystały z prawa opcji i zamówiły od Stadlera cztery dodatkowe bimodalne pojazdy z rodziny CITYLINK.

Umowę podstawową w 2017 roku podpisano na dostawę ośmiu pojazdów, które mjąa obsługiwać pierwszy system tramwajowo-pociągowy na Węgrzech między miastami Szeged i Hódmezővásárhely. Pierwsze osiem jednostek ma wejść do służby komercyjnej do jesieni 2021 r., a opcjonalne cztery jednostki do lata 2022 r.

Celem pierwszego projektu tramwajowo-pociągowego na Węgrzech jest zapewnienie wysokiego poziomu transportu publicznego dla pasażerów podróżujących codziennie między dwoma miastami. Partia bazowa 8 pojazdów będzie w stanie obsłużyć rozkład jazdy z 20-minutową częstotliwością, a przy dodatkowych 4 jednostkach można ją zwiększyć do 15 minut.

Nowe pojazdy mogą pracować w trybie elektrycznym pod napowietrznym napięciem 600 V DC w sieci tramwajowej w Szeged i Hódmezővásárhely oraz w trybie dieslowskim na głównej linii łączącej oba miasta. Są wyposażone w dwa niskoemisyjne agregaty wysokoprężne o mocy 390 kW. Są również w stanie pokonywać wąskie zakręty.

W pełni dostępne pojazdy, zaprojektowane i wyprodukowane przez Stadler Valencia, mają 37,2 m długości i 2,65 m szerokości. Zostały przygotowane zgodnie z najnowszymi standardami bezpieczeństwa i mogą pomieścić 220 osób, w tym 92 na miejscach siedzących. Pojazdy mają niską podłogę i są pozbawione barier. Mają przestronne wnętrze z dużą liczbą miejsc siedzących i czterema wielofunkcyjnymi miejscami dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, takich jak osoby na wózkach inwalidzkich i rodzice z wózkami dziecięcymi, pełne systemy HVAC, CCTV.

Pojazdy CITYLINK kursują w Karlsruhe i Chemnitz (Niemcy), na Majorce i Alicante (Hiszpania), Puebla (Meksyk) i Sheffield w Wielkiej Brytanii. Za rok pojazdy te zaczną również jeździć w Regionie Walii.

CITYLINK to modułowa, pozbawiona barier i niskopodłogowa rodzina lekkich pojazdów szynowych specjalnie zaprojektowana do łączenia centrum miasta z obszarem metropolitalnym bez przesiadek, zapewniająca bezpieczną i bardzo komfortową jazdę. Ich prędkość maksymalna to 100 km/h.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAV
Stadler
Citylink