TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stacje na żądanie dla pociągów Kolei Dolnośląskich dopiero od grudnia
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.10.2019 14:00:51
Stacje na żądanie. Dla pociągów Kolei Dolnośląskich

Nowość w rozkładach jazdy Kolei Dolnośląskich. Przewoźnik wprowadza stacje "na żądanie". Na początek dwie – Nowa Wieś Legnicka i Krzyżowa.

Nowość w rozkładach jazdy Kolei Dolnośląskich. Przewoźnik wprowadza stacje "na żądanie". Na początek dwie – Nowa Wieś Legnicka i Krzyżowa.

Zostały one oznaczone znakiem trójkąta w rozkładach jazdy, które zaczną obowiązywać od 20 października, a więc od najbliżej korekty. Jak się jednak okazuje zmiany nie zostaną wprowadzone w tym terminie a dopiero  od 15 grudnia 2019 r. czyli od daty wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pociągów. Tak przynajmniej wynika z informacji, które przesłała nam agencja PR Komunikacja+, obsługująca Koleje Dolnośląskie. Wygląda na to, że ktoś się z kimś nie dogadał, a PKP PLK przygotowały rozkłady jazdy ze stacjami na żądanie obowiązujące już od 20 października.  

Aby zatrzymać pociąg pasażer będzie musiał stanąć tak, aby zobaczył go maszynista. Najprawdopodobniej nie będzie musiał machać ręką, tak jak w komunikacji miejskiej. Ma być tylko widoczny. To może być utrudnione po zmroku. Wtedy trzeba będzie mieć coś odblaskowego, żeby zostać zauważonym przez maszynistę. 

Nie wiadomo natomiast jak ma wyglądać wysiadanie z pociągów. Najprawdopodobniej fakt ten trzeba będzie zgłosić kierownikowi, który przekaże maszyniści informację o konieczności zatrzymania składu.

Koleje Dolnośląskie nie opublikowały jeszcze szczegółowych wytycznych dla pasażerów. Instrukcje takie mają się jednak pojawić. Za kilka dni. A zatem czekamy na szczegóły.  Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
stacja
pasażer