TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sprawa obsługi Jaworzna przez Koleje Śląskie otwarta
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.11.2017 11:58:11 4 komentarze
Sprawa obsługi Jaworzna przez Koleje Śląskie otwarta (foto: KŚ)

Wraca temat obsługi przez Koleje Śląskie Jaworzna. W tej chwili do miasta pociągi tego przewoźnika nie docierają. Ale, jak zapewnia spółka, przyszłość trasy Katowice-Kraków i uwzględnienie miasta jest sprawą otwartą. Gmina podejmie się rozmów w tym temacie.

Wraca temat obsługi przez Koleje Śląskie Jaworzna. W tej chwili do miasta pociągi tego przewoźnika nie docierają. Ale, jak zapewnia spółka, przyszłość trasy Katowice-Kraków i uwzględnienie miasta jest sprawą otwartą. Gmina podejmie się rozmów w tym temacie.

Organizatorem transportu kolejowego w województwie śląskim (a więc nie tylko w granicach metropolii) za pośrednictwem Kolei Śląskich jest ich właściciel czyli Marszałek Województwa Śląskiego.

- Nie wyobrażamy sobie sytuacji, aby jakieś względy polityczne miały decydować o transporcie publicznym w aglomeracji. Tak jak i ewentualna przynależność do metropolii, organizacji czy innych związków międzygminnych - mówi prezydent Paweł Silbert. - Liczymy, że takie sprawy nadal będą rozpatrywane na poziomie pragmatyki biznesowej i w uzależnieniu od sytuacji gospodarczej i infrastrukturalnej, a nie politycznej - dodaje.

Prezydent Jaworzna nie ma poczucia jakiegokolwiek konfliktu z władzami Kolei Śląskich i liczy na współpracę przy tworzeniu optymalnej komunikacji publicznej w aglomeracji śląskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Jaworzno
Kraków
Katowice
 • Tomi – 15.11.2017

  Szkoda że nic KŚ nie myśli w kierunku uruchomienia połączeń Katowice - Sławków - Olkusz, Katowice - Jaworzno Szczakowa - Olkusz przynajmniej w tym pierwszym przypadku nie mogli by narzekać na brak podróżnych, przy dobrej ofercie ceny za bilet oraz częstej liczbie pociągów większość klientów z busów by przesiadła się na pociąg.

 • kubex.. – 15.11.2017

  Jak tylko KMŁ wygryzą do końca PRy z Małopolski to ktoś będzie musiał jeździć na stykach. Myślę że KŚie do tego czasu rozwiną swój park taborowy na tyle, że będą mogli przejąć te połączenia, a w przyszłości zwiększyć ich częstotliwość ponad te zlecane przez województwa. A w przyszłości kolej aglomeracyjna :) . Rozmarzyłem się.

 • Fryga – 16.11.2017

  Przecież po Elfach 2 to szybko niczego nie kupią, więc o rozszerzeniu siatki połączeń możesz zapomnieć.

 • soad – 16.11.2017

  za dwa, trzy lata linię S1 czeka rewolucja związana z oddaniem do użytku odcinka autostrady A1. połączenie Gliwice - Częstochowa straci rację bytu. prawdopodobne jest zintensyfikowanie obiegów Częstochowa - Bielsko-Biała oraz utworzenie Gliwice - Jaworzno/Olkusz.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!