TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sprawa obsługi Jaworzna przez Koleje Śląskie otwarta
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.11.2017 11:58:11 4 komentarze
Sprawa obsługi Jaworzna przez Koleje Śląskie otwarta (foto: KŚ)

Wraca temat obsługi przez Koleje Śląskie Jaworzna. W tej chwili do miasta pociągi tego przewoźnika nie docierają. Ale, jak zapewnia spółka, przyszłość trasy Katowice-Kraków i uwzględnienie miasta jest sprawą otwartą. Gmina podejmie się rozmów w tym temacie.

Wraca temat obsługi przez Koleje Śląskie Jaworzna. W tej chwili do miasta pociągi tego przewoźnika nie docierają. Ale, jak zapewnia spółka, przyszłość trasy Katowice-Kraków i uwzględnienie miasta jest sprawą otwartą. Gmina podejmie się rozmów w tym temacie.

Organizatorem transportu kolejowego w województwie śląskim (a więc nie tylko w granicach metropolii) za pośrednictwem Kolei Śląskich jest ich właściciel czyli Marszałek Województwa Śląskiego.

- Nie wyobrażamy sobie sytuacji, aby jakieś względy polityczne miały decydować o transporcie publicznym w aglomeracji. Tak jak i ewentualna przynależność do metropolii, organizacji czy innych związków międzygminnych - mówi prezydent Paweł Silbert. - Liczymy, że takie sprawy nadal będą rozpatrywane na poziomie pragmatyki biznesowej i w uzależnieniu od sytuacji gospodarczej i infrastrukturalnej, a nie politycznej - dodaje.

Prezydent Jaworzna nie ma poczucia jakiegokolwiek konfliktu z władzami Kolei Śląskich i liczy na współpracę przy tworzeniu optymalnej komunikacji publicznej w aglomeracji śląskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Jaworzno
Kraków
Katowice
 • Tomi – 15.11.2017

  Szkoda że nic KŚ nie myśli w kierunku uruchomienia połączeń Katowice - Sławków - Olkusz, Katowice - Jaworzno Szczakowa - Olkusz przynajmniej w tym pierwszym przypadku nie mogli by narzekać na brak podróżnych, przy dobrej ofercie ceny za bilet oraz częstej liczbie pociągów większość klientów z busów by przesiadła się na pociąg.

 • kubex.. – 15.11.2017

  Jak tylko KMŁ wygryzą do końca PRy z Małopolski to ktoś będzie musiał jeździć na stykach. Myślę że KŚie do tego czasu rozwiną swój park taborowy na tyle, że będą mogli przejąć te połączenia, a w przyszłości zwiększyć ich częstotliwość ponad te zlecane przez województwa. A w przyszłości kolej aglomeracyjna :) . Rozmarzyłem się.

 • Fryga – 16.11.2017

  Przecież po Elfach 2 to szybko niczego nie kupią, więc o rozszerzeniu siatki połączeń możesz zapomnieć.

 • soad – 16.11.2017

  za dwa, trzy lata linię S1 czeka rewolucja związana z oddaniem do użytku odcinka autostrady A1. połączenie Gliwice - Częstochowa straci rację bytu. prawdopodobne jest zintensyfikowanie obiegów Częstochowa - Bielsko-Biała oraz utworzenie Gliwice - Jaworzno/Olkusz.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.