TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

SPOT-y bez nowych foteli maszynistów. Postępowanie unieważnione
InfoRail.pl - Opublikowano: 03.09.2020 16:45:46
SPOT-y bez nowych foteli maszynistów. Postępowanie unieważnione

Postępowanie na dostawę foteli maszynistów do EN57SPOT zostało unieważnione.

Polregio czyli d. Przewozy Regionalne unieważniły bez podania przyczyny postępowanie na dostawę 12 sztuk foteli maszynisty.

Miały być one zamontowane w jednostkach EN57SPOT, które aktualnie przechodzą retrofit w Zakładzie Napraw Taboru w Kruszewcu. Może przewoźnik doszedł do wniosku, że nowe fotele maszynistom nie są potrzebne? Łącznie miały być one montowane w sześciu składach.

I przypomnijmy dane techniczne fotela:

- Maksymalne obciążenie fotela: 130 kg 10 kg - Maksymalna wysokość fotela wraz ze stopką: 1400 50 mm

- Regulacja wysokości stopy obrotowej: 160 10 mm

- Regulacja przesuwu fotela (przód-tył): 170 10 mm

- Zakres obrotu fotela na stopie: 360 stopni

Ogólne wymagania:

- Wszystkie materiały użyte do produkcji fotela muszą spełniać wymagania ochrony przeciwpożarowej wg PNEN 45545-2 obowiązującej w kolejnictwie.

- Konstrukcja fotela oparta na metalowym stelażu (wykonanym z profili zamkniętych oraz kształtowników spawanych w osłonie).

- Stelaże i pozostałe elementy konstrukcji foteli malowane proszkowo w kolorze RAL7043 (elementy nie mogą posiadać żadnych wad m.in. zadrapań odprysków, zacieków).

- Fotel wykonany na bazie laminatu poliestrowo-szklanego obitego materiałem tapicerskim.

- Laminat stanowiący podstawę oparcia i siedziska przykręcany za pomocą śrub umieszczonych pod spodem i z tyłu fotela na stelażu metalowym.

- Fotel musi być wyposażony w odchylane podłokietniki zamontowane po jego obu stronach. - Układ regulacji pionowej z możliwością regulacji wysokości.

- Fotel zamontowany na stopie obrotowej, której konstrukcja pozwala na regulację wysokości oraz obrót fotela o 360 stopni.

- Zagłówek, oparcie oraz siedzisko wykonane są z miękkiej pianki oraz obite tkaniną tapicerską i osadzone na wkładce z laminatu (grubość pianek do uzgodnienia Zamawiającym).

- Tapicerka (trudnopalna) w fotelach musi być wykonana z tkaniny Kneitz v551774p. I tu ciekawostka, nie tapicerka w barwach przewoźnika, a szara.     


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
EN57SPOT
maszynista
fotel
EN57