TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Spółki i spółeczki
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.01.2018 09:41:23 18 komentarzy
Spółki i spółeczki

W Grupie PKP mamy kolejną spółkę. Na stronie internetowej PKP SA pojawił się komunikat, z którego możemy dowiedzieć się, że nowy podmiot – PKP TELKOL – rozpoczął działalność.

W Grupie PKP mamy kolejną spółkę. Na stronie internetowej PKP SA pojawił się komunikat, z którego możemy dowiedzieć się, że nowy podmiot – PKP TELKOL – rozpoczął działalność.

Przy okazji zorganizowana została huczna impreza, na której prym wiódł nie kto inny, jak Prezes Mamiński, który, o dziwo nie została Prezesem nowej spółki. Nadal zatem pełni te funkcje tylko w PKP SA i w PKP CARGO, gdzie ostatnio przedłużył sobie okres urzędowania.

Ów event w PKP odbywał się pod hasłem "Z TRADYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ", co oznacza, że stare dobre przyzwyczajenia nie zmienią się i w przyszłości nadal będziemy mieli szarą, dobrze znaną rzeczywistość.

Nowa spółka ma zająć się, a raczej, z tego co czytamy na stronie PKP SA wdrażaniem System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na 60 dworcach w całej Polsce. Patrząc na efekty tej działalności nie jest to podmiot najprężniej działający. Cóż, może w nowej odsłonie będzie lepiej. Nowa spółka bowiem powstała z połączenia dwóch innych – PKP Utrzymanie i PKP Budownictwo. Czym zajmowały się te dwie tego nikt do końca nie wie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
Grupa PKP
PKP TELKOL
 • hgw – 12.01.2018

  Tytuł sugeruje,że powstała kolejna nowa spółka PKP,a dopiero na końcu artykułu wyjaśniono o co chodzi naprawdę.I zdanie na końcu:"Czym zajmowały się te dwie tego nikt do końca nie wie."I ty jesteś autorze dziennikarzem???W dodatku specjalistycznego portalu???A może przeniosłeś się z "Faktu" albo "SE"?Dno i meter mułu...

 • hgw – 12.01.2018

  Aha,i jeszcze jedno: zdjęcie z kibla w pełni oddaje jakość tego artykułu i miejsce autora w hierarchii dziennikarskiej,a od teraz i redakcyjnej!Pozdrawiam i życzę dalszych takich sukcesów,dzięki czemu awans do działu ogłoszeń pewny!

 • wgh – 12.01.2018

  Ulżyło ci? To teraz wejdź na stronę PKP i przeczytaj co tam piszą. Bo ewidentnie jest mowa o nowej spółce. A już wyczytanie tego w tytule to jest dopiero sztuka :D

 • hgw – 12.01.2018

  Oczywiści,że jest nowa!Tylko,że powstała w wyniku konsolidacji czyli połączenia a tytuł sugeruje kolejne rozdrobnienie,co widzi każdy średnio rozgarnięty gimnazjalista.Ale nie moją rzeczą jest komentować Twój poziom rozwoju.

 • wgh – 12.01.2018

  Coś takiego. Zdobyłeś się na gest i użyłeś shifta. Szkoda, że wcześniej nie poczułeś takiej potrzeby. Lepszy gorszy sort. Skąd my to znamy. Bez odbioru.

 • Red – 12.01.2018

  Konsolidacja komasacja jak to ładnie brzmi slupki wykresy się zgadzają a i tak z tego wyjdzie jedno wielkie gowno ponieważ zadna madra glowa nie przywróci wielkiego PKP

 • Wojtek – 12.01.2018

  A ile właściwie podmiotów skupia Grupa PKP? Jakie są koszty utrzmywania zarządów, rad nadzorczych itp.?

 • Hugo włoss – 12.01.2018

  Tego nikt nie wie. Hgw weź relanium chłopie. Lub dziewczynko.

 • Andrzej – 12.01.2018

  Oto wykaz spółek z PKP w nazwie - przy założeniu, że nie mogą tego członu mieć spółki spoza PKP, to te należą do grupy - liczyć mi się nie chciało:PKP CARGO CONNECTPKP ENERGETYKA"PKP INTERCITY" sp. z o.o.PKP CARGOPKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE"PKP INFORMATYKA"PKP LINIA HUTNICZA SZEROKOTOROWAPKP SZYBKA KOLEJ MIEJSKA W TRÓJMIEŚCIEPKP CARGO SERVICE"PKP CARGO WAGON""PKP CARGO WAGON - JAWORZYNA ŚLĄSKA"PKP CARGO WAGON – KRAKÓWPKP CARGO WAGON-TARNOWSKIE GÓRY"PKP INTERCITY" S.A.PKP ENERGETYKAPKP CARGOTABOR"PKP CARGOTABOR USŁUGI"PKP CARGO TABOR - OSTRÓW WIELKOPOLSKIPKP CARGO TABOR – KARSZNICE"PKP CARGO CENTRUM LOGISTYCZNE MAŁASZEWICZE""PKP CARGO TABOR-POMORSKI"PKP CARGO CENTRUM LOGISTYCZNE MEDYKA-ŻURAWICAPKP BUDOWNICTWOPKP TELKOLPKP INFRASTRUKTURA TERENOWAPKP ENERGETYKA OBSŁUGAPKP ENERGETYKA CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCHPKP ENERGETYKA SPRZEDAŻJest jeszcze PKP Siedlce w likwidacji i oczywiście PKP S.A.

 • Prrrezes – 12.01.2018

  PKP energetyka została sprywatyzowana. Nie jest w grupie. Ale znanąc zapędy mamińskiego to stworzy coś podobnego i wsadzi do grupy. PKP energetyczność np.

 • Niktos – 13.01.2018

  Zatem użytkownik "hgw" ma rację - w końcu dochodzi do zmniejszenia liczby zarządów i prezesów. Czy nie o to chodzi? Czy nie chodzi o poprawę jakości przey redukcji liczby "bankomatow"?A tak na marginesie - czy prez. Maminski nie wydobył przypadkiem PR z Dooopy po PO?

 • Walduś – 13.01.2018

  No wydobył. Tabor nowy kupił. Ponad 400 sztuk. Tak jak teraz w pkp. Mieszkania buduje. Szkoda że dla dziadostwa pisowskiego.

 • ktos – 13.01.2018

  oj "Waldus" - to portal branzowy ;0, zatem:1. ostatie Twe zdanie nie bardzo klei sie tematem2. za takie sformuowanie, dostaniesz do 5 latek we niemcach w ramach tzw "Mowy Nienawisci" 3. docen zatem ze to "pisowske dziadostwo" nie ulega medrcom i nie wprowada zalecen UE oraz zaczyna (wciaz za wolno) wspierc rodzimych producentow taboru, miast bezmyslnego kupowania wahadelka bez wahadelka

 • pisSSoBUKA – 13.01.2018

  ŻYGAM pissem! bleeee

 • W – 13.01.2018

  Ale ktosiu pierd....

 • PKP Podkłady Drewniane Nienasycane – 14.01.2018

  Już niedługo wrócą PKP Koleje Wąskotorowe. Po takiej mławskiej czy krośniewickiej zostawią sobie po krótkim odcinku toru jako alibi, ale dotacja będzie szła.

 • Zetes – 15.01.2018

  Jestem pełen podziwu dla faceta (a może damy?), który sprawuje nad tym kramem nadzór i jeszcze pamięta, jakie właściwie firmy mu podlegają...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!