TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Spółki i spółeczki
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.01.2018 09:41:23 18 komentarzy
Spółki i spółeczki

W Grupie PKP mamy kolejną spółkę. Na stronie internetowej PKP SA pojawił się komunikat, z którego możemy dowiedzieć się, że nowy podmiot – PKP TELKOL – rozpoczął działalność.

W Grupie PKP mamy kolejną spółkę. Na stronie internetowej PKP SA pojawił się komunikat, z którego możemy dowiedzieć się, że nowy podmiot – PKP TELKOL – rozpoczął działalność.

Przy okazji zorganizowana została huczna impreza, na której prym wiódł nie kto inny, jak Prezes Mamiński, który, o dziwo nie została Prezesem nowej spółki. Nadal zatem pełni te funkcje tylko w PKP SA i w PKP CARGO, gdzie ostatnio przedłużył sobie okres urzędowania.

Ów event w PKP odbywał się pod hasłem "Z TRADYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ", co oznacza, że stare dobre przyzwyczajenia nie zmienią się i w przyszłości nadal będziemy mieli szarą, dobrze znaną rzeczywistość.

Nowa spółka ma zająć się, a raczej, z tego co czytamy na stronie PKP SA wdrażaniem System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na 60 dworcach w całej Polsce. Patrząc na efekty tej działalności nie jest to podmiot najprężniej działający. Cóż, może w nowej odsłonie będzie lepiej. Nowa spółka bowiem powstała z połączenia dwóch innych – PKP Utrzymanie i PKP Budownictwo. Czym zajmowały się te dwie tego nikt do końca nie wie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
Grupa PKP
PKP TELKOL
 • hgw – 12.01.2018

  Tytuł sugeruje,że powstała kolejna nowa spółka PKP,a dopiero na końcu artykułu wyjaśniono o co chodzi naprawdę.I zdanie na końcu:"Czym zajmowały się te dwie tego nikt do końca nie wie."I ty jesteś autorze dziennikarzem???W dodatku specjalistycznego portalu???A może przeniosłeś się z "Faktu" albo "SE"?Dno i meter mułu...

 • hgw – 12.01.2018

  Aha,i jeszcze jedno: zdjęcie z kibla w pełni oddaje jakość tego artykułu i miejsce autora w hierarchii dziennikarskiej,a od teraz i redakcyjnej!Pozdrawiam i życzę dalszych takich sukcesów,dzięki czemu awans do działu ogłoszeń pewny!

 • wgh – 12.01.2018

  Ulżyło ci? To teraz wejdź na stronę PKP i przeczytaj co tam piszą. Bo ewidentnie jest mowa o nowej spółce. A już wyczytanie tego w tytule to jest dopiero sztuka :D

 • hgw – 12.01.2018

  Oczywiści,że jest nowa!Tylko,że powstała w wyniku konsolidacji czyli połączenia a tytuł sugeruje kolejne rozdrobnienie,co widzi każdy średnio rozgarnięty gimnazjalista.Ale nie moją rzeczą jest komentować Twój poziom rozwoju.

 • wgh – 12.01.2018

  Coś takiego. Zdobyłeś się na gest i użyłeś shifta. Szkoda, że wcześniej nie poczułeś takiej potrzeby. Lepszy gorszy sort. Skąd my to znamy. Bez odbioru.

 • Red – 12.01.2018

  Konsolidacja komasacja jak to ładnie brzmi slupki wykresy się zgadzają a i tak z tego wyjdzie jedno wielkie gowno ponieważ zadna madra glowa nie przywróci wielkiego PKP

 • Wojtek – 12.01.2018

  A ile właściwie podmiotów skupia Grupa PKP? Jakie są koszty utrzmywania zarządów, rad nadzorczych itp.?

 • Hugo włoss – 12.01.2018

  Tego nikt nie wie. Hgw weź relanium chłopie. Lub dziewczynko.

 • Andrzej – 12.01.2018

  Oto wykaz spółek z PKP w nazwie - przy założeniu, że nie mogą tego członu mieć spółki spoza PKP, to te należą do grupy - liczyć mi się nie chciało:PKP CARGO CONNECTPKP ENERGETYKA"PKP INTERCITY" sp. z o.o.PKP CARGOPKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE"PKP INFORMATYKA"PKP LINIA HUTNICZA SZEROKOTOROWAPKP SZYBKA KOLEJ MIEJSKA W TRÓJMIEŚCIEPKP CARGO SERVICE"PKP CARGO WAGON""PKP CARGO WAGON - JAWORZYNA ŚLĄSKA"PKP CARGO WAGON – KRAKÓWPKP CARGO WAGON-TARNOWSKIE GÓRY"PKP INTERCITY" S.A.PKP ENERGETYKAPKP CARGOTABOR"PKP CARGOTABOR USŁUGI"PKP CARGO TABOR - OSTRÓW WIELKOPOLSKIPKP CARGO TABOR – KARSZNICE"PKP CARGO CENTRUM LOGISTYCZNE MAŁASZEWICZE""PKP CARGO TABOR-POMORSKI"PKP CARGO CENTRUM LOGISTYCZNE MEDYKA-ŻURAWICAPKP BUDOWNICTWOPKP TELKOLPKP INFRASTRUKTURA TERENOWAPKP ENERGETYKA OBSŁUGAPKP ENERGETYKA CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCHPKP ENERGETYKA SPRZEDAŻJest jeszcze PKP Siedlce w likwidacji i oczywiście PKP S.A.

 • Prrrezes – 12.01.2018

  PKP energetyka została sprywatyzowana. Nie jest w grupie. Ale znanąc zapędy mamińskiego to stworzy coś podobnego i wsadzi do grupy. PKP energetyczność np.

 • Niktos – 13.01.2018

  Zatem użytkownik "hgw" ma rację - w końcu dochodzi do zmniejszenia liczby zarządów i prezesów. Czy nie o to chodzi? Czy nie chodzi o poprawę jakości przey redukcji liczby "bankomatow"?A tak na marginesie - czy prez. Maminski nie wydobył przypadkiem PR z Dooopy po PO?

 • Walduś – 13.01.2018

  No wydobył. Tabor nowy kupił. Ponad 400 sztuk. Tak jak teraz w pkp. Mieszkania buduje. Szkoda że dla dziadostwa pisowskiego.

 • ktos – 13.01.2018

  oj "Waldus" - to portal branzowy ;0, zatem:1. ostatie Twe zdanie nie bardzo klei sie tematem2. za takie sformuowanie, dostaniesz do 5 latek we niemcach w ramach tzw "Mowy Nienawisci" 3. docen zatem ze to "pisowske dziadostwo" nie ulega medrcom i nie wprowada zalecen UE oraz zaczyna (wciaz za wolno) wspierc rodzimych producentow taboru, miast bezmyslnego kupowania wahadelka bez wahadelka

 • pisSSoBUKA – 13.01.2018

  ŻYGAM pissem! bleeee

 • W – 13.01.2018

  Ale ktosiu pierd....

 • PKP Podkłady Drewniane Nienasycane – 14.01.2018

  Już niedługo wrócą PKP Koleje Wąskotorowe. Po takiej mławskiej czy krośniewickiej zostawią sobie po krótkim odcinku toru jako alibi, ale dotacja będzie szła.

 • Zetes – 15.01.2018

  Jestem pełen podziwu dla faceta (a może damy?), który sprawuje nad tym kramem nadzór i jeszcze pamięta, jakie właściwie firmy mu podlegają...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.