TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Specjalna komisja bada przyczyny wczorajszego wykolejenia w Gdańsku
UMG InfoTram.pl - Opublikowano: 21.02.2018 19:31:33
Specjalna komisja bada przyczyny wczorajszego wykolejenia w Gdańsku (źródło: gdansk.pl)

We wtorek, 20 lutego, około godz. 16.30 doszło do kolizji tramwaju z autem osobowym na skrzyżowaniu przy Zieleniaku. Tramwaj wypadł z torów. Przyczyny bada specjalna komisja.

We wtorek, 20 lutego, około godz. 16.30 doszło do kolizji tramwaju z autem osobowym na skrzyżowaniu przy Zieleniaku. Tramwaj wypadł z torów. Przyczyny bada specjalna komisja.

Wypadek zatarasował ruch w centrum miasta. Tramwaje linii 2, 3, 6, 8, 9, 10 i 12 kursowały zmienionymi trasami. O godz. 22 ruch tramwajowy w rejonie Dworca Głównego został przywrócony - wszystkie linie powróciły na stałe trasy.

Szczęśliwie obyło się bez ofiar. Rany odniosła jedna pasażerka tramwaju, także motorniczy uskarżał się na ból - zabrano go na badania. Kierowca samochodu, o który otarł się wypadający z torów tramwaj - nie ucierpiał, auto zostało tylko lekko uszkodzone.

Co było przyczyną wypadku? Ślady wskazują na to, że pęknięcie szyny oporowej. Pytanie podstawowe: w którym momencie do tego doszło - przed, czy w trakcie wypadku.

- Nie mamy jeszcze pewności - mówi Maciej Lisicki, prezes spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje. - Prawdopodobnie, ale podkreślam, że są to tylko wstępne ustalenia, wina leży po stronie torowiska. Więcej będziemy wiedzieć po podniesieniu tramwaju i sprawdzeniu "czarnej skrzynki".

W środę od rana pracuje komisja, która zbada przyczyny wypadku. Zdaniem Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, trzeba m.in. szczegółowo ustalić okoliczności, w jakich doszło do destrukcji szyny torowiska.

Do zdarzenia doszło około godz. 16:30. Tramwaj linii nr 2, jadący spod dworca PKP Gdańsk Główny w kierunku al. Zwycięstwa, wypadł z torów. Siłą rozpędu wjechał na skrzyżowanie Węzeł Piastowski, na którym uderzył w samochód osobowy. Na miejsce błyskawicznie przyjechała policja, karetki, straż pożarna, wozy techniczne i służba ruchu. Ratownicy medyczni udzielili pomocy pasażerom tramwaju. Najmocniej poszkodowaną pasażerkę wyniesiono z tramwaju na noszach.

Miejsce wypadku jest jednym z głównych węzłów komunikacyjnych Gdańska. Przywracanie ruchu na torowisku tramwajowym trwało blisko sześć godzin. W tym czasie występowały utrudnienia w ruchu samochodów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
wykolejenie
wypadek