TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

SOR-y Arrivy doposażone w klimę Konvekty
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.05.2017 09:21:13 2 komentarze
SOR-y Arrivy doposażone w klimę Konvekty

Od kwietnia Arriva obsługuje w Modlinie linię autobusową "Lotnisko Modlin". W trzech eksploatowanych autobusach SOR NB 12 zamontowano klimatyzatory Konvekta KL 47 T.

Od kwietnia Arriva obsługuje w Modlinie linię autobusową "Lotnisko Modlin". W trzech eksploatowanych autobusach SOR NB 12 zamontowano klimatyzatory Konvekta KL 47 T.

Montaż klimatyzatorów na tych autobusach to realizacja wymogów, wynikających z przetargu, ogłoszonego przez Koleje Mazowieckie na obsługę linii autobusowej "Lotnisko Modlin", który to wygrała właśnie Arriva. Wybór przewoźnika padł na klimatyzatory Konvekta KL 47 T, które przeznaczone są do klimatyzowania przestrzeni pasażerów z możliwością podłączenia parownika dla miejsca pracy kierowcy, co miało miejsce właśnie w autobusach SOR.

-"KL47 T o wydajności chłodniczej 28 tys. W i grzewczej 32 tys. W cechuje najniższe zużycie prądu - tylko 63 A. Jest to bardzo istotne dla wszystkich operatorów komunikacji miejskich z uwagi na napięty bilans energetyczny autobusów tych linii. Niski pobór prądu gwarantuje możliwość wykorzystania dodatkowych odbiorników prądu, np. ładowarek do urządzeń mobilnych. Samo urządzenie jest bardzo lekkie- waży tylko 107 kg. Ta lekka konstrukcja gwarantuje niższe zużycie paliwa – mówi Piotr Grabny z firmy Drabpol, generalnego przedstawiciela firmy Konvekta w Polsce.

Klimatyzatory zainstalował warszawski serwis Drabpolu. Pokrywa dachu otwiera się na obie strony. Dzięki temu montaż i serwis są bezproblemowe i bardzo szybie.

Przypomnijmy, że Arriva posiada już flotę autobusów wyposażonych w klimatyzatory Konvekta. W ubiegłym roku zamówiła bowiem 49 warszawskich autobusów marki Solaris, które jeżdżą właśnie z klimatyzatorami Konvekta KL 49T.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Arriva
SOR
klima
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!