TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

SN81-001 trafi do Muzeum Kolejnictwa w Czeremsze
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.10.2019 17:11:23
SN81-001 trafi do Muzeum Kolejnictwa w Czeremsze (źródło: Wikipedia/Krzysztof Maria Różański, (Upior polnocy), lic. CC BY 2.5)

Jutro, 2 października 2019 r., nastąpi historyczna chwila dla Muzeum Kolejnictwa w Czeremsze.

Jutro, 2 października 2019 r., nastąpi historyczna chwila dla Muzeum Kolejnictwa w Czeremsze.

W Łukowie zostanie załadowany i przetransportowany do Czeremchy szynobus SN81-001. "Stawianie" pojazdu na tory w budynku przy starej Lokomotywowni w Czeremsze będzie można obserwować na stronie Muzeum.

W listopadzie 2018 roku jednostka została zabrany sprzed dawnej siedziby Przewozów Regionalnych w Warszawie. Na działce obecnie powstaje blok, a spółka przeniosła swoją siedzibę. Tam już nie starczyło miejsca na pomnik.

 Autobus szynowy SN81-001 został przetransportowany do Łukowa. I tam znajdował się do dnia dzisiejszego.

SN81-001 to autobus szynowy wyprodukowany w 1988 roku. Do 2008 roku w czynnej służbie. W październiku 2009 roku ustawiony jako pomnik przez siedzibą Przewozów Regionalnych. Dokładnie po 9 latach został stamtąd zabrany.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SN81
Czeremcha
  • Wojciech Koliński – 02.10.2019

    Muzeum.... To dość szumna nazwa, jeśli o Czeremchę chodzi ;) Pojazd tam zgnije. Jedynym plusem jest to, że takie wynalazki tam kiedyś jeździły.

  • Kierowca Autobusu MZA – 02.10.2019

    No właśnie zastanawiałem się gdzie zniknął.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.