TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Słoneczny ponownie pojedzie do Ustki w wakacje 2018 roku
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.11.2017 13:32:52 7 komentarzy
Słoneczny ponownie pojedzie do Ustki w wakacje 2018 roku

Trudno sobie wyobrazić wakacje bez "Słonecznego". Na szczęście w przyszłym roku nie trzeba będzie. Koleje Mazowieckie po raz kolejny już uruchomią swoje wakacyjne połączenie.

Trudno sobie wyobrazić wakacje bez "Słonecznego". Na szczęście w przyszłym roku nie trzeba będzie. Koleje Mazowieckie po raz kolejny już uruchomią swoje wakacyjne połączenie.

Tak, jak w ubiegłym roku, "Słoneczny" pojedzie do Ustki. Jak poinformował członek Zarządu przewoźnika Dariusz Grajda czas przejazdu pociągu to około 5 i pół godziny. Połączenie, także wzorem roku ubiegłego, będzie obsługiwane przez piętrowe składy Bombardiera, które mogą kursować z prędkością do 160 km/h.

Dariusz Grajda poinformował, że "Słoneczny" cieszy się coraz większym zainteresowaniem podróżnych. Tylko w minione wakacje z połączeń Kolei Mazowieckich nad morze skorzystało 111 tys. pasażerów.

W sezonie 2018 piętrusy mazowieckiego przewoźnika wyruszą nad morze już 23 czerwca i będą kursować do końca wakacji. Według informacji przedstawionych przez Dariusza Grajdę wyjazd z Warszawy zaplanowano ok. godz. 7, zaś wyjazd powrotny z Ustki ok. godz. 13.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Słoneczny
Ustka
 • akuku – 22.11.2017

  Od dłuższego czasu obserwuję, że sezon nad Bałtykiem rozkręca się w czerwcu i trwa do września. Ciekawe czy KMy rozważały wydłużenie kursowania Słonecznego np. na weekendy czerwcowe i wrześniowe?

 • gutek – 22.11.2017

  Słonecznym na majówkę,Boże Ciało też powinno się jechać

 • www – 22.11.2017

  No tak, ale czemu właściwie IC jakoś od tylu lat nie ma zamiaru konkurować? Tyle lat jeździ Słoneczny, a IC nic a nic nie korzysta z doświadczeń konkurencji. A bo i po co. I tak dostaną kasę od państwa czy pasażer będzie korzystał ich usług czy też nie.

 • gutek – 23.11.2017

  @www-konkurencja też nie śpi-Neptun,Jantar czy też Delfin-PKP IC znacznie poprawiło swoją ofertę w sezonie letnim

 • kolejFAN – 23.11.2017

  Dziwne że IC nie uruchamia dziennego sezoniaka IC lub TLK w relacji Warszawa-Ustka..

 • Gall – 23.11.2017

  @KolejFan mnie w ogóle to nie dziwi. Zmiana czoła w Słupsku byłaby dużo dłuższa dla składu klasycznego niż dla push pulla to raz, a dwa PKP IC nie ma tylu szybkich lokomotyw żeby pozwolić sobie na wypuszczenie jednej aż do Ustki więc musiałaby być zmieniona na 7-mkę w Gdyni. A to z kolei wydłuży czas przejazdu o kolejne 20 min. Więc samego stania na zmianę elektrowozy byłoby 40 min.

 • kolejFAN – 24.11.2017

  @Gall no ale z Krakowa jakoś pociąg jest do Ustki i z Katowic, więc np. z Wawy nie da się?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.