TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Słoneczny ponownie pojedzie do Ustki w wakacje 2018 roku
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.11.2017 13:32:52 7 komentarzy
Słoneczny ponownie pojedzie do Ustki w wakacje 2018 roku

Trudno sobie wyobrazić wakacje bez "Słonecznego". Na szczęście w przyszłym roku nie trzeba będzie. Koleje Mazowieckie po raz kolejny już uruchomią swoje wakacyjne połączenie.

Trudno sobie wyobrazić wakacje bez "Słonecznego". Na szczęście w przyszłym roku nie trzeba będzie. Koleje Mazowieckie po raz kolejny już uruchomią swoje wakacyjne połączenie.

Tak, jak w ubiegłym roku, "Słoneczny" pojedzie do Ustki. Jak poinformował członek Zarządu przewoźnika Dariusz Grajda czas przejazdu pociągu to około 5 i pół godziny. Połączenie, także wzorem roku ubiegłego, będzie obsługiwane przez piętrowe składy Bombardiera, które mogą kursować z prędkością do 160 km/h.

Dariusz Grajda poinformował, że "Słoneczny" cieszy się coraz większym zainteresowaniem podróżnych. Tylko w minione wakacje z połączeń Kolei Mazowieckich nad morze skorzystało 111 tys. pasażerów.

W sezonie 2018 piętrusy mazowieckiego przewoźnika wyruszą nad morze już 23 czerwca i będą kursować do końca wakacji. Według informacji przedstawionych przez Dariusza Grajdę wyjazd z Warszawy zaplanowano ok. godz. 7, zaś wyjazd powrotny z Ustki ok. godz. 13.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Słoneczny
Ustka
 • akuku – 22.11.2017

  Od dłuższego czasu obserwuję, że sezon nad Bałtykiem rozkręca się w czerwcu i trwa do września. Ciekawe czy KMy rozważały wydłużenie kursowania Słonecznego np. na weekendy czerwcowe i wrześniowe?

 • gutek – 22.11.2017

  Słonecznym na majówkę,Boże Ciało też powinno się jechać

 • www – 22.11.2017

  No tak, ale czemu właściwie IC jakoś od tylu lat nie ma zamiaru konkurować? Tyle lat jeździ Słoneczny, a IC nic a nic nie korzysta z doświadczeń konkurencji. A bo i po co. I tak dostaną kasę od państwa czy pasażer będzie korzystał ich usług czy też nie.

 • gutek – 23.11.2017

  @www-konkurencja też nie śpi-Neptun,Jantar czy też Delfin-PKP IC znacznie poprawiło swoją ofertę w sezonie letnim

 • kolejFAN – 23.11.2017

  Dziwne że IC nie uruchamia dziennego sezoniaka IC lub TLK w relacji Warszawa-Ustka..

 • Gall – 23.11.2017

  @KolejFan mnie w ogóle to nie dziwi. Zmiana czoła w Słupsku byłaby dużo dłuższa dla składu klasycznego niż dla push pulla to raz, a dwa PKP IC nie ma tylu szybkich lokomotyw żeby pozwolić sobie na wypuszczenie jednej aż do Ustki więc musiałaby być zmieniona na 7-mkę w Gdyni. A to z kolei wydłuży czas przejazdu o kolejne 20 min. Więc samego stania na zmianę elektrowozy byłoby 40 min.

 • kolejFAN – 24.11.2017

  @Gall no ale z Krakowa jakoś pociąg jest do Ustki i z Katowic, więc np. z Wawy nie da się?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!