TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Słoneczny po raz czternasty, z pulą promocyjnych biletów
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.05.2018 16:15:42
Słoneczny po raz czternasty, z pulą promocyjnych biletów (foto: KM)

Sezon letni nie może się odbyć bez wakacyjnego połączenia Mazowsza z Pomorzem. Pociąg "Słoneczny' tradycyjnie już w ostatni weekend czerwca rusza na szlak Warszawa Zachodnia - Ustka. Ceny biletów pozostają takie, jak przed rokiem.

Sezon letni nie może się odbyć bez wakacyjnego połączenia Mazowsza z Pomorzem. Pociąg "Słoneczny' tradycyjnie już w ostatni weekend czerwca rusza na szlak Warszawa Zachodnia - Ustka. Ceny biletów pozostają takie, jak przed rokiem.

W tym roku pociąg "Słoneczny" zostanie uruchomiony już po raz czternasty. Z roku na rok to połączenie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem podróżnych. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja spotka się co najmniej z takim samym entuzjazmem naszych klientów, jak w ubiegłym roku, kiedy to z podróży "Słonecznym" skorzystało 111 tys. osób – mówił Robert Stępień, prezes zarządu, dyrektor generalny Kolei Mazowieckich.

W swój pierwszy w tym roku kurs "Słoneczny" rusza 23 czerwca, a w ostatni 2 września. Start "Słonecznego" ze stacji Warszawa Zachodnia zaplanowany jest o godz. 6.29. Do Gdańska "Słoneczny" dotrze o godz. 9.41 i pojedzie w dalszą podróż do Ustki, gdzie dotrze na godz. 12.08.

Podróż "Słonecznym" z Warszawy Wschodniej do Gdańska trwa zaledwie 3 h, a do Ustki 5 h 26 min.

Z powrotem "Słoneczny" wyjedzie z Ustki o godz. 12.42, w Gdańsku będzie o godz. 15.03, a do Warszawy Zachodniej dojedzie o godz. 18.25. Pociąg będzie kursować codziennie, a w podróż nim można za darmo zabrać czworonoga lub rower.

Warto wybrać się w podróż pociągiem "Słonecznym" co najmniej z dwóch powodów: jest to oferta bardzo atrakcyjna cenowo oraz pod względem komfortu jazdy. Połączenie będzie obsługiwane nowoczesnymi, klimatyzowanymi wagonami piętrowymi. W tym roku na pokład pociągu wraca catering, co tym bardziej podwyższa standard podróży – powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Cena za przejazd na trasie Warszawa Zachodnia - Ustka wynosi 60 zł, studenci zapłacą 29,40 zł. Do Trójmiasta bilet normalny kosztuje - 45 zł, a studencki 22,05 zł. Bilety można nabyć już od 23 maja i dostępne są we wszystkich kanałach dystrybucji.

Spółka Koleje Mazowieckie przygotowała także specjalną pulę 250 biletów w super cenie 25 zł, które będą dostępne od 1 do 30 czerwca lub do wysprzedania oferty. Bilety w specjalnej cenie będą do nabycia w kasach biletowych na dworcach Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Śródmieście i Warszawa Gdańska.

Jak w ubiegłym roku podróżni, którzy zdecydują się na podróż nad morze "Słonecznym", kupując bilet na pociąg, w ramach akcji "Słoneczny wysyp rabatowy" otrzymają kartę rabatową, na podstawie której będą mogli skorzystać ze zniżek w wybranych obiektach na terenie Trójmiasta i Ustki. O szczegółach akcji poinformujemy Państwa niebawem.

Ponadto kupując bilet na pociąg "Słoneczny", można skorzystać z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne w ramach akcji "Koleją do Kultury". Partnerami akcji są placówki kulturalne z Mazowsza, Lubelszczyzny, Pomorza i Krakowa. Każdy z 32 partnerów akcji przygotował atrakcyjne rabaty. Listę partnerów akcji oraz szczegóły oferowanych zniżek można znaleźć na stronie internetowej spółki KM oraz na stronie poświęconej akcji: www.dokultury.mazowieckie.com.pl. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Słoneczny
Ustka
Trójmiasto