TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Słoneczny dramat na koniec długiego weekendu
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.08.2019 08:31:51
Słoneczny dramat na koniec długiego weekendu

Koszmar pasażerów, którzy chcieli wrócić w niedzielę (18 sierpnia) z Trójmiasta do Warszawy pociągiem Kolei Mazowieckich.

Koszmar pasażerów, którzy chcieli wrócić w niedzielę (18 sierpnia) z Trójmiasta do Warszawy pociągiem Kolei Mazowieckich.

Wejście, według relacji pasażerów, do Słonecznego na stacjach w Gdańsku było niemożliwe. Podobnie na kolejnych stacjach. Podróżni, mimo że mieli wykupione bilety, nie byli w stanie odbyć podróży. Część z nich została na peronie. I na lodzie. Co interesujące bilety na pociąg Słoneczny można było kupić jeszcze na 10 minut przed odjazdem. Wiadomo, że miejsca w połączeniu Kolei Mazowieckich nie są numerowane. To jednak nie zwalnia przewoźnika z obowiązku ewidencjonowania liczby podróżnych, a tym samym wstrzymania sprzedaży biletów, jeśli liczba podróżnych przekracza możliwości podstawionego składu.

Warunki podróżowania w niedzielnym Słonecznym tym samym pozostawiały wiele do życzenia. Pasażerowie mogli zapomnieć o wizytach w toalecie. Klimatyzacja nie nadążała stąd zaduch w składzie, w którym nie można otwierać okien, doprowadzał pasażerów do stanów przedomdleniowych.

Pasażerowie na przewoźniku nie pozostawili suchej nitki. Sytuację ze Słonecznym określili jako dramat.

O miejsca trudno było również w pociągach PKP Intercity jadących z Trójmiasta do stolicy. Przewoźnik jednak ewidencjonował sprzedaż biletów na te połączenia. Od kilku dni kupienie biletu na niedzielę nie było możliwe. PKP Intercity zablokowały sprzedaż na kilkanaście połączeń, m.in. na wyjeżdżające z Gdyni IC Doker i IC Witkacy.  Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
bilet
Słoneczny
Gdańsk