TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Słoneczny cały czas popularny. 111 tys. pasażerów
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.10.2017 12:30:13 1 komentarz
Słoneczny cały czas popularny. 111 tys. pasażerów

Pociąg "Słoneczny" zakończył swój 13. sezon w pierwszy weekend września. W tym roku przewiózł ponad 111 tysięcy osób.

W ciągu trzynastu edycji w podróż "Słonecznym" wybrało się w sumie ponad milion osób. Połączenie stolicy z Pomorzem od momentu uruchomienia w 2005 r. cieszy się niesłabnącą popularnością.

W te wakacje pociąg zabrał swoich pierwszych pasażerów 24 czerwca, wyruszając ze stacji Warszawa Zachodnia o godz. 8.01. Swój sezon "Słoneczny" zakończył 3 września na stacji Warszawa Zachodnia o godzinie 21:09. Przypomnijmy, że "Słoneczny" kursuje według wydłużonej trasy, tj. do Ustki, od 2015 r. W okresie wakacyjnym przewiózł 111 tysięcy osób, czyli o blisko 15,5 tysiąca więcej niż rok wcześniej.

Dziękuję podróżnym, że obdarzyli nas zaufaniem i jadąc nad morze wybrali pociąg "Słoneczny". Jedną z zalet "Słonecznego", jak wynika z przeprowadzonych na pokładzie ankiet, jest oprócz atrakcyjnej ceny i krótkiego czasu przejazdu, profesjonalna obsługa. Dlatego dziękuję także pracownikom Kolei Mazowieckich za przygotowanie i obsługę tego połączenia – mówi Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Zalet "Słonecznego" faktycznie jest wiele: przede wszystkim to połączenie bardzo atrakcyjne cenowo - bilet normalny do Trójmiasta kosztuje 45 zł, a do Ustki 60 zł. Ze zniżek mogą korzystać uczniowie i studenci. W pociągu można bezpłatnie przewieźć psa lub rower. Dodatkowo "Słoneczny" ma atrakcyjny czas przejazdu, bo podróż z Warszawy do Trójmiasta trwa niewiele ponad 3 godziny i to w komfortowych warunkach: przestronnych, klimatyzowanych wagonach piętrowych. Pasażer "Słonecznego" ma możliwość skorzystania z rabatów w wybranych miejscach kultury i rozrywki na Pomorzu w ramach akcji promocyjnej "Słoneczny wysyp rabatowy" oraz tańsze bilety wstępu do placówek biorących udział w akcji "Koleją do Kultury".Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Ustka
Warszawa
  • gutek – 06.10.2017

    Słoneczny powinien jeżdzić od maja do końca września

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.