TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Słoneczny cały czas popularny. 111 tys. pasażerów
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.10.2017 12:30:13 1 komentarz
Słoneczny cały czas popularny. 111 tys. pasażerów

Pociąg "Słoneczny" zakończył swój 13. sezon w pierwszy weekend września. W tym roku przewiózł ponad 111 tysięcy osób.

Pociąg "Słoneczny" zakończył swój 13. sezon w pierwszy weekend września. W tym roku przewiózł ponad 111 tysięcy osób.

W ciągu trzynastu edycji w podróż "Słonecznym" wybrało się w sumie ponad milion osób. Połączenie stolicy z Pomorzem od momentu uruchomienia w 2005 r. cieszy się niesłabnącą popularnością.

W te wakacje pociąg zabrał swoich pierwszych pasażerów 24 czerwca, wyruszając ze stacji Warszawa Zachodnia o godz. 8.01. Swój sezon "Słoneczny" zakończył 3 września na stacji Warszawa Zachodnia o godzinie 21:09. Przypomnijmy, że "Słoneczny" kursuje według wydłużonej trasy, tj. do Ustki, od 2015 r. W okresie wakacyjnym przewiózł 111 tysięcy osób, czyli o blisko 15,5 tysiąca więcej niż rok wcześniej.

Dziękuję podróżnym, że obdarzyli nas zaufaniem i jadąc nad morze wybrali pociąg "Słoneczny". Jedną z zalet "Słonecznego", jak wynika z przeprowadzonych na pokładzie ankiet, jest oprócz atrakcyjnej ceny i krótkiego czasu przejazdu, profesjonalna obsługa. Dlatego dziękuję także pracownikom Kolei Mazowieckich za przygotowanie i obsługę tego połączenia – mówi Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Zalet "Słonecznego" faktycznie jest wiele: przede wszystkim to połączenie bardzo atrakcyjne cenowo - bilet normalny do Trójmiasta kosztuje 45 zł, a do Ustki 60 zł. Ze zniżek mogą korzystać uczniowie i studenci. W pociągu można bezpłatnie przewieźć psa lub rower. Dodatkowo "Słoneczny" ma atrakcyjny czas przejazdu, bo podróż z Warszawy do Trójmiasta trwa niewiele ponad 3 godziny i to w komfortowych warunkach: przestronnych, klimatyzowanych wagonach piętrowych. Pasażer "Słonecznego" ma możliwość skorzystania z rabatów w wybranych miejscach kultury i rozrywki na Pomorzu w ramach akcji promocyjnej "Słoneczny wysyp rabatowy" oraz tańsze bilety wstępu do placówek biorących udział w akcji "Koleją do Kultury".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Ustka
Warszawa
  • gutek – 06.10.2017

    Słoneczny powinien jeżdzić od maja do końca września

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.