TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Śląskie i Podkarpackie naliczają kary za Elfy2
InfoRail.pl - Opublikowano: 26.04.2018 17:49:07 5 komentarzy
Śląskie i Podkarpackie naliczają kary za Elfy2

Nieterminowe dostawy Elfów 2 dla Kolei Śląskich oraz Śląskiego i Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego nie pozostaną bez konsekwencji.

Nieterminowe dostawy Elfów 2 dla Kolei Śląskich oraz Śląskiego i Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego nie pozostaną bez konsekwencji.

W obu przypadkach zamawiający zaczęli naliczać producentowi taboru – PESIE – kary umowne.

Zarówno z naszej strony, jak i ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego zostały naliczane kary – stwierdza Magdalena Iwańska, rzeczniczka prasowa Kolej Śląskich. Nie podaje jednak szczegółów co do wysokości tych kar.

Nieco więcej informacji udaje się uzyskać na Podkarpaciu.

Rzeczywiście naliczamy kary – mówi nam Monika Konopka z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Zgodnie z zawartą umową, za każdy dzień opóźnienia dostawy pojazdów są naliczane kary umowne. Wysokość tych kar wynosi 0,1 % wartości netto pojazdu, tj. średnio ok. 14 tys. zł dziennie. Kary są naliczane dla każdego pojazdu oddzielnie w zależności od harmonogramu dostaw: 1 pojazd od grudnia, 2 pojazdy od lutego i jeden pojazd od kwietnia – dodaje.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl w przypadku śląskiego kontraktu PESA próbowała ratować sytuację przysyłając pojazdy zastępcze, co było dopuszczone w umowie. Jak widać jednak cierpliwość zamawiających skończyła się. W tej chwili nie mam informacji kiedy kolejne jednostki zostaną dostarczone zarówno na Podkarpacie, jak i na Śląsk. Z ponad trzymiesięcznym opóźnieniem zostały przekazane też cztery Elfy2 dla Przewozów Regionalnych. Te kursują już w komplecie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
PESA
Elf2
Podkarpackie
Śląskie
 • DarekP – 26.04.2018

  Marszałek Podkarpacia w czasie odbioru jaszczurek z Newagu wspomniał coś mimochodem o maju, tego roku mam nadzieję.

 • jatal – 26.04.2018

  W ciągu kilku dni pod rząd znowu podajecie nieprawdziwe informacje. ===== Podstawienie (lub nie) pojazdów zastępczych i możliwy czas korzystania z nich, wynika z zawartej umowy. Realizacja przetargu nie odbywa się na zasadzie "widzi mi się" i "skończenia cierpliwości". Jeśli wiecie że w przetargu złamano zapisy umowy (a to sugerujecie w tekście) to należało powiadomić o tym prokuraturę. Jeśli jednak nie wiecie, to publikujecie insynuacje.

 • mechanik – 27.04.2018

  jatal, załamujący człowieku. Jeżeli w treści powyżej masz jak byk napisane dlaczego i w jaki sposób naliczane są odsetki, podane jest też źródło informacji, to może choć raz pomyślisz, przestaniesz publicznie obnosić się ze swoim bólem tyłka i choć ten jeden raz nie będziesz z siebie robił durnia?

 • tommy – 27.04.2018

  Opóźnienia to nic przyjemnego, ale same nowe Elfy można uznać za naprawdę udany projekt, śmigają bez zastrzeżeń. Przy nowych modelach zawsze jest nutka niepewności, czas realizacji też był dość szybki, a Elfy2 bez problemów weszły do normalnej eksploatacji.

 • Edi666 – 27.04.2018

  DB też nalicza kary na niedostarczenie Linków.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!