TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Śląska mobilna stacja już kosi: 14 autokarów na godzinę
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.02.2019 10:00:09
Śląska mobilna stacja już kosi: 14 autokarów na godzinę

Śląscy inspektorzy kontrolują autokary z wykorzystaniem najnowocześniejszej w Polsce mobilnej stacji diagnostycznej. Mamy pierwsze efekty.

Śląscy inspektorzy kontrolują autokary z wykorzystaniem najnowocześniejszej w Polsce mobilnej stacji diagnostycznej. W sobotę (09.02.2019) w ciągu kilku godzin skontrolowano 14 autokarów – 2 pojazdy, ze względu na zły stan techniczny, nie pojechały dalej.

Mobilna stacja diagnostyczna w ciągu kilku minut została rozstawiona w punkcie kontrolnym przy drodze krajowej 81 w Drogomyślu. Punkt wybrano nie przypadkowo. To szlak komunikacyjny prowadzący do kurortów turystycznych w Ustroniu i Wiśle.

14 autokarów na godzinę

W ciągu zaledwie kilku godzin intensywnych kontroli z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia jakim jest mobilna stacja diagnostyczna skontrolowano 14 autokarów. W trakcie badań ujawniono m.in. niesprawny układ hamulcowy, wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmierne luzy w układzie kierowniczym. Inspektorzy ze względu na zły stan techniczny zatrzymali 4 dowody rejestracyjne, 2 pojazdy nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, wszczęto również jedno postępowanie administracyjne.

Mobilna stacja diagnostyczna wspiera śląskich inspektorów od ponad dwóch tygodni. Pomaga w walce z niesprawnymi, niebezpiecznymi i zatruwającymi środowisko naturalne pojazdami. Jest zautomatyzowana i ma niezależne źródło zasilania. W pojazdach kontrolowanych w stacji diagnostycznej sprawdzany jest m.in. układ kierowniczy i hamulcowy, weryfikowany jest też stan zawieszenia auta. Na wyposażeniu stacji jest również dymomierz i analizator spalin.

Stacja umożliwia sprawdzenie stanu technicznego pojazdów podlegających kontroli ITD – od taksówek, poprzez busy, autobusy aż po pojazdy i zespoły pojazdów o masie 40 ton.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Bezpieczny Autokar
Śląskie
 • Marcin Jędrzejczyk – 14.02.2019

  Czyli niecałe 5 minut na jeden autokar ???

 • Maciej Lewandowski – 14.02.2019

  czy jest inny cel niż .....koszenie kasy?

 • Marcin Filipowicz – 14.02.2019

  W artykule piszą co innego niż sugeruje tytuł ...W ciągu zaledwie kilku godzin intensywnych kontroli z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia jakim jest mobilna stacja diagnostyczna skontrolowano 14 autokarów.

 • Sebbastian Pioro – 14.02.2019

  Niech podjada pod zajezdnie autobusowe 😁😁😁😁

 • Dawid Klinkosz – 14.02.2019

  Na Pomorzu by się coś takiego przydało.

 • Krzysztof Zawadzki – 15.02.2019

  Dawać ja na Rypin to transport. Stanie na dzien

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.