TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Śląsk wybiera częstochowskie tramwaje i pociągi dla KŚ
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.09.2017 11:39:15
Śląsk wybiera częstochowskie tramwaje i pociągi dla KŚ (foto: UWWŚ)

Zarząd województwa śląskiego zatwierdził do dofinansowania projekty związane z zakupem taboru kolejowego i tramwajowego.

Zarząd województwa śląskiego zatwierdził do dofinansowania projekty związane z zakupem taboru kolejowego i tramwajowego.

Akceptację Zarządu Województwa Śląskiego uzyskały dwa projekty. Pierwszy z nich, opiewający na kwotę ponad 200 mln zł, zakłada zakup 12 sztuk nowych, czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Przewidziany do zakupu tabor ma się poruszać na liniach obsługiwanych przez Koleje Śląskie, a celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości i bezpieczeństwa transportu kolejowego w województwie. Wysokość dofinansowania projektu to niespełna 138,7 mln zł.

Drugi projekt "Przebudowa liniowej infrastruktury tramwajowej w Częstochowie (odcinek 1, 2, 3, 4, 5a,6) oraz zakup taboru tramwajowego na potrzeby transportu publicznego w Częstochowie" zakłada przebudowę 13,79 km liniowej infrastruktury tramwajowej i zakup 10 nowych tramwajów. Wniosek złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie, a inwestycja wpłynie nie tylko na zwiększenie efektywności funkcjonowania komunikacji tramwajowej w mieście, lecz również na wzrost liczby osób korzystających z transportu publicznego i uzyskanie wymiernego efektu ekologicznego. Wartość dofinansowania w tym przypadku to 143,8 mln zł, a całkowita wartość projektu zamknie się w kwocie ponad 208 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Śląskie
Częstochowa
Koleje Śląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.