TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Śląsk wybiera częstochowskie tramwaje i pociągi dla KŚ
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.09.2017 11:39:15
Śląsk wybiera częstochowskie tramwaje i pociągi dla KŚ (foto: UWWŚ)

Zarząd województwa śląskiego zatwierdził do dofinansowania projekty związane z zakupem taboru kolejowego i tramwajowego.

Zarząd województwa śląskiego zatwierdził do dofinansowania projekty związane z zakupem taboru kolejowego i tramwajowego.

Akceptację Zarządu Województwa Śląskiego uzyskały dwa projekty. Pierwszy z nich, opiewający na kwotę ponad 200 mln zł, zakłada zakup 12 sztuk nowych, czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Przewidziany do zakupu tabor ma się poruszać na liniach obsługiwanych przez Koleje Śląskie, a celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości i bezpieczeństwa transportu kolejowego w województwie. Wysokość dofinansowania projektu to niespełna 138,7 mln zł.

Drugi projekt "Przebudowa liniowej infrastruktury tramwajowej w Częstochowie (odcinek 1, 2, 3, 4, 5a,6) oraz zakup taboru tramwajowego na potrzeby transportu publicznego w Częstochowie" zakłada przebudowę 13,79 km liniowej infrastruktury tramwajowej i zakup 10 nowych tramwajów. Wniosek złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie, a inwestycja wpłynie nie tylko na zwiększenie efektywności funkcjonowania komunikacji tramwajowej w mieście, lecz również na wzrost liczby osób korzystających z transportu publicznego i uzyskanie wymiernego efektu ekologicznego. Wartość dofinansowania w tym przypadku to 143,8 mln zł, a całkowita wartość projektu zamknie się w kwocie ponad 208 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Śląskie
Częstochowa
Koleje Śląskie