TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Słabe wyniki autobusowej kontroli w Zabrzu
- Opublikowano: 22.07.2019 13:00:33
Słabe wyniki autobusowej kontroli w Zabrzu ; fot. GITD

18 lipca inspektorzy skontrolowali tabor miejski w Zabrzu i wydali cztery zakazy dalszej jazdy.

18 lipca śląscy inspektorzy wraz z policjantami z zabrzańskiej "drogówki" skontrolowali na dworcu w Zabrzu autobusy komunikacji miejskiej. Nie wszystkie pojazdy mogły kontynuować jazdę.

Od wczesnych godzin rannych, mundurowi zabrzańskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach, prowadzili kontrole autobusów komunikacji miejskiej świadczących usługi z zakresu przewozu pasażerów. Do działań została sprowadzona z Katowic najnowocześniejsza w Polsce mobilna stacja kontroli pojazdów. Celem tego typu działań jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów korzystających z transportu publicznego i zbiorowego.

9 autobusów

18 lipca mundurowi skontrolowali 9 pojazdów komunikacji miejskiej. W czterech przypadkach kontrola stanu technicznego autobusu uniemożliwiła dalszą jazdę i zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Należy podkreślić, że niespełna trzy lata temu aż 18 takich kontroli skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu, tak więc stan techniczny zabrzańskich autobusów miejskich uległ znacznej poprawie. Podczas przeglądu stanu technicznego pojazdów policjanci i inspektorzy sprawdzali m. in. czy nie występują wycieki płynów eksploatacyjnych, sprawność układu hamulcowego i kierowniczego. Oprócz stanu technicznego pojazdów policjanci i inspektorzy WITD sprawdzali sposób przewożenie osób.

To już trzecia taka kontrola z wykorzystaniem mobilnej stacji kontroli pojazdów w śląskim mieście. Kolejne działania już wkrótce.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Śląskie