TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

SkyCash z biletami 10 operatorów kolejowych
UTK, SKYCASH Łukasz Bardyszewski, TL, TransInfo - Opublikowano: 17.01.2017 17:43:23
SkyCash z biletami 10 operatorów kolejowych

SkyCash rozpoczął współpracę z Kolejami Śląskimi i WKD. W ten sposób użytkownicy aplikacji na telefony komórkowe zyskali możliwość kupowania biletów na przejazdy pociągami aż dziesięciu polskich przewoźników kolejowych

System płatności mobilnych SkyCash rozpoczął współpracę z Kolejami Śląskimi i Warszawską Koleją Dojazdową. W ten sposób użytkownicy aplikacji na telefony komórkowe zyskali możliwość kupowania biletów na przejazdy pociągami aż dziesięciu polskich przewoźników kolejowych.

SkyCash rozwija usługę sprzedaży mobilnych biletów kolejowych od 2011, kiedy w aplikacji pojawiły się bilety Kolei Mazowieckich. Od dwóch lat za jej pomocą można kupować bilety PKP Intercity, a od grudnia 2015 r. także Przewozów Regionalnych. Dzięki nawiązaniu współpracy z Kolejami Śląskimi i Warszawską Koleją Dojazdową w SkyCash można obecnie znaleźć bilety dziesięciu przewoźników kolejowych. Ich łączny udział rynku, pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, wynosi blisko 90%. Z aplikacji SkyCash mogą ponadto korzystać osoby podróżujące pociągami SKM w Warszawie, w których obowiązuje taryfa przewozowa stołecznej komunikacji miejskiej.

? Mobilne bilety stały się już standardem w ofercie polskich przewoźników kolejowych. Ich udział wśród transakcji realizowanych przy użyciu naszej aplikacji rośnie niezmiennie od kilku lat ? mówi Piotr Bochenek, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu SkyCash. ? W niedalekiej przyszłości chcemy jeszcze bardziej ułatwić pasażerom podróżowanie po całej Polsce z telefonem w ręku ? dodaje Bochenek.

Koleje Śląskie obsługują połączenia pomiędzy miastami województwa śląskiego, a w przypadku linii Katowice-Oświęcim również województwa małopolskiego. Sieć linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej przebiega natomiast przez obszar trzech powiatów: Warszawa, pruszkowskiego i grodziskiego, w tym dwóch dzielnic stolicy oraz sześciu gęsto zamieszkanych gmin: Ochota, Włochy, Michałowice, Pruszków, Brwinów, Podkowa Leśna, Milanówek i Grodzisk Mazowiecki.

Osoby korzystające z aplikacji mogą kupować bilety bez konieczności stania w kolejkach do kas, płacąc za nie kartą płatniczą lub środkami, którymi wcześniej zasilili swoje konto SkyCash. Jeżeli pasażer chce kupić kilka biletów, nie musi powtarzać całej operacji. W ramach jednej transakcji może nabyć bilety dla siebie, jak i współpodróżnych, np. dzieci korzystających z przejazdów ulgowych. Wielu przewoźników udostępnia pasażerom korzystającym z aplikacji także dodatkowe udogodnienia, np. możliwość zamawiania faktur VAT oraz dokonywanie zwrotów lub wymiany biletów bez konieczności udawania się do dworcowej kasy.

Przewoźnicy kolejowi, których bilety można kupować w aplikacji SkyCash:


- PKP Intercity

- Przewozy Regionalne

- Koleje Mazowieckie

- SKM Trójmiasto

- Koleje Śląskie

- Koleje Wielkopolskie

- Koleje Dolnośląskie

- Warszawska Kolej Dojazdowa

- Łódzka Kolej Aglomeracyjna

- Arriva RP


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przewozy aglomeracyjne
bilet elektroniczny
bilet telefoniczny