TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Skradziona sieć trakcyjna, pociągi nie kursowały do Wisły
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 15.04.2018 10:28:40
Skradziona trakcja, pociągi nie kursowały do Wisły

Około 500 m sieci trakcyjnej ukradli nieznani sprawcy w nocy z piątku na sobotę na szlaku kolejowym do Wisły – podał rzecznik cieszyńskich policjantów Krzysztof Pawlik. Ruch pociągów był wstrzymany. Przewoźnicy zorganizowali komunikację zastępczą.

Około 500 m sieci trakcyjnej ukradli nieznani sprawcy w nocy z piątku na sobotę na szlaku kolejowym do Wisły – podał rzecznik cieszyńskich policjantów Krzysztof Pawlik. Ruch pociągów był wstrzymany. Przewoźnicy zorganizowali komunikację zastępczą.

"Wcześnie rano otrzymaliśmy zgłoszenie od kolejarzy, że na szlaku między Goleszowem a Ustroniem skradziono kilkaset metrów sieci. Unieruchomiony został jeden z pociągów. Pasażerowie do stacji docelowej dotarli podstawionym autobusem. Na miejscu są policjanci, którzy prowadzą dochodzenie" – powiedział Pawlik.

Przedstawiciel PKP Polskich Linii Kolejowych Karol Jakubowski powiedział, że usuwanie szkód potrwa do godzin nocnych. Przewoźnicy uruchomili komunikację zastępczą: PKP Intercity na trasie ze Skoczowa do Wisły Uzdrowisko a regionalne Koleje Śląskie – z Goleszowa do Wisły Głębce. Pasażerowie na stacjach informowani są o zmianach.

Do Wisły kursują pociągi z Katowic i Gliwic, a w weekendy także z Warszawy.

Ruch kolejowy został przywrócony na szlaku do Wisły. Odwołana została zastępcza komunikacja autobusowa – podały w niedzielę rano Koleje Śląskie.

Policja prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży. Pawlik poinformował, że wartość skradzionej sieci wynosi ok. 15 tys. zł. Funkcjonariusze poszukują sprawców. Jeśli zostaną zatrzymani mogą usłyszeć zarzut uszkodzenia linii kolejowej, które spowodowało zakłócenie jej działania. Grozi za to do 8 lat więzienia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wisła
trakcja
Policja
Koleje Śląskie
PKP Intercity
PKP PLK
  • Igor Adamczyk – 15.04.2018

    chyba sieci trakcyjnej?

  • Maciej Górowski – 15.04.2018

    No właśnie. Chyba sieci trakcyjnej. Jakby skradziono trakcję to musiałby być pojazd ukradziony i w przypadku elektrycznego również z siecią :-) Dla przypomnienia mamy trakcję: parową, elektryczną i spalinową. Zacznijmy pisać poprawnie bo potem szerzy się właśnie taki analfabetyzm kolejowy.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.