TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

SKPL będzie jeździć jako podwykonawca PKP Intercity?
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.02.2018 11:10:48
SKPL będzie jeździć jako podwykonawca PKP Intercity? (foto: SKPL)

PKP Intercity wybrały ofertę SKPL CARGO jako najkorzystniejszą w postępowaniu na świadczenie podwykonawstwa kolejowych usług przewozowych na odcinku Jasło - Zagórz – Jasło.

PKP Intercity wybrały ofertę SKPL CARGO jako najkorzystniejszą w postępowaniu na świadczenie podwykonawstwa kolejowych usług przewozowych na odcinku Jasło - Zagórz – Jasło.

Rola przewoźnika to dowożenie podróżnych do pociągów PKP Intercity. Postępowanie jest realizowane w trybie zapytania ofertowego połączonego z negocjacjami. Wykonywaniem przewozów zainteresowany był tylko jeden podmiot – wspomniane SKPL CARGO.

Przewozy mają być świadczone w okresie od 11 marca 2018 r. do 1 września 2018 r. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zapewnienie w szczególności pojazdów (taboru) wraz z ich serwisem, kosztów paliwa/energii, kosztów dostępu do infrastruktury kolejowej, obsługę maszynisty oraz kierownika pociągu (personelu).

Pociągi dowozowe będą zatrzymywać się na stacjach: Jasło, Krosno, Sanok i Zagórz. Obsługa połączeń będzie realizowana składami konwencjonalnymi składającymi się z lokomotywy oraz wagonów lub spalinowymi zespołami trakcyjnymi. Zestawienie składów pociągów gwarantować będzie wygodę podróżowania z uwzględnieniem minimalnej liczby 50 miejsc siedzących klasy 2.

Przewóz podróżnych na stojąco w przypadku, gdy liczba osób stojących jest nie większa niż 30% dostępnych miejsc siedzących, a odcinek, na którym zabrakło miejsc siedzących, pociąg przebywa zgodnie z rozkładem jazdy w czasie nie dłuższym niż 60 minut nie jest traktowany jako naruszenie wygody podróżowania.

Wykonawca zobowiązany jest do wyznaczenia w pociągach zestawionych z wagonów z miejscami do siedzenia z przedziałami: jednego przedziału w wagonie klasy 2 dla podróżnych z dziećmi do lat 6 oraz jednego przedziału dla osób z niepełnosprawnością, a w pociągach zestawionych z wagonów bezprzedziałowych – co najmniej 6 miejsc dla osób z niepełnosprawnością oraz 6 miejsc dla podróżnych z dziećmi do lat 6.

Na tę chwilę nie wiadomo konkretnie jaki tabor chce podstawić do obsługi przedmiotowych połączeń SKPL. Wiemy, że we flocie przewoźnika są zakupione do CD i śląskich wodociągów jednostki spalinowe.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
SKPL
Zagórz
Jasło