TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

SKM Warszawa ponawia przetarg na dzierżawę dwóch ezt-ów
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.01.2020 09:15:32
SKM Warszawa ponawia przetarg na dzierżawę dwóch ezt-ów

SKM Warszawa ponowiła przetarg na dzierżawę dwóch sztuk trzyczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych przystosowanych do pracy w trakcji wielokrotnej.

SKM Warszawa ponowiła przetarg na dzierżawę dwóch sztuk trzyczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych przystosowanych do pracy w trakcji wielokrotnej.

Pojazdy miałyby być eksploatowane w okresie od dnia 17 lutego 2020 roku do 31 grudnia 2021 roku z możliwością przedłużenia do 31 grudnia 2022 roku w ramach prawa opcji. Przedłużenie dzierżawy nastąpi z 9-miesięcznym wyprzedzeniem, w przypadku pojawienia się zagrożeń w realizacji planowanych terminów dostawy nowych pojazdów.

Konstrukcja, parametry techniczne i eksploatacyjne pojazdów muszą spełniać wymagania odpowiednich norm i przepisów umożliwiające eksploatację pojazdu zgodnie z obowiązującym prawem w okresie dzierżawy.

Pojazdy muszą posiadać:

— dokumenty umożliwiające rejestrację w systemie konstrukcji rozkładu jazdy w module obliczeń trakcyjnych PKP PLK S.A,

— Świadectwo/Zezwolenie dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego wydane przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. W przypadku posiadania świadectwa terminowego Wydzierżawiający jest zobowiązany do uzyskania świadectwa bezterminowego przed zakończeniem okresu dzierżawy. Ponadto każdy Pojazd musi posiadać deklarację potwierdzającą zgodność pojazdu z typem, na który wydano Świadectwo/Zezwolenie dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego,

— dokumenty pozwalające wystawić Dzierżawcy świadectwo sprawności technicznej pojazdu kolejowego, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 15 lutego 2005 r. w sprawie świadectw sprawności technicznej pojazdów kolejowych,

— aktualne, wszystkie, wymagane przepisami badania oraz próby niezbędne do eksploatacji w okresie dzierżawy.

Ponadto zbiorniki ciśnieniowe nie mogą wymagać oględzin wewnętrznych i próby ciśnieniowej w okresie dzierżawy z wyjątkiem przeglądów P3 i P4.

Oferty można składać do 3 lutego 2020 roku.

Przypomnijmy, że poprzedni przetarg został unieważniony, ponieważ SKM Warszawa nie otrzymała żadnych ofert. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SKM Warszawa
ezt
przetarg
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.