TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Siemens Mobility dostarczy nowe pociągi Mireo dla DB Regio
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.11.2019 15:15:51
Siemens Mobility dostarczy nowe pociągi Mireo dla DB Regio (wiz. Siemens)

DB Regio, regionalny przewoźnik w ramach grupy Deutsche Bahn AG, złożył zamówienie na siedem pojazdów Mireo w spółce Siemens Mobility.

DB Regio, regionalny przewoźnik w ramach grupy Deutsche Bahn AG, złożył zamówienie na siedem pojazdów Mireo w spółce Siemens Mobility.

Pociągi będą obsługiwać regionalne trasy ekspresowe między Karlsruhe i Heidelberg/Mannheim przez Bruchsal. Pojazdy zostaną wyprodukowane w zakładach produkcyjnych firmy w Krefeld, a ich dostawa planowana jest pod koniec 2022 r.

Trzecie zamówienia na Mireo od DB Regio

To trzecie zamówienie na pociągi Mireo od DB Regio AG w przeciągu ostatnich trzech lat. W lutym 2017 r. niemiecka spółka zamówiła 24 trójczłonowe pojazdy, a kilka miesięcy później rozszerzyła kontrakt o kolejne 57 sztuk. W listopadzie 2019 r. zamówiono dodatkowe 6 pociągów Mireo.

Nowe pojazdy będą jeździły na nowych trasach regionalnych 'North Baden Express' - na trasach w dolinie Renu oraz jako kolejka podmiejska w regionie Ren-Neckar. Pociąg Mireo to wydajny energetycznie pojazd zaprojektowany tak, aby zwiększać komfort pasażerów i być jak najbardziej wydajnym w całym cyklu życia pojazdu -  powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

Cichy i komfortowy

Trójczłonowy Mireo oferuje ponad 200 miejsc siedzących. Konstrukcja pociągu jest skalowalna i przegubowa. Pudło pociągu jest lekkie i zbudowane z wydajnych energetycznie podzespołów, a inteligentne zarządzanie energią pozwala zredukować pobór energii nawet o 25% w porównaniu do poprzednich generacji składów elektrycznych. Nowy aerodynamiczny kształt oraz konstrukcja wózków sprawiają, że pociąg jest o wiele cichszy.

Nowe pojazdy zostały zamówione dla DB Regio AG przez ministerstwo transportu w Baden-Württemberg - organ zarządzający siecią kolejową w tym regionie. Po zakończeniu procedury odbiorczej pociągi zostaną wydzierżawione przewoźnikowi DB Regio na okres 13 lat.

 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemens
Deutsche Bahn
DB Regio
Mireo