TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Siemens Mobility dostarczy dodatkowe 24 pociągi regionalne dla OBB
- Opublikowano: 13.03.2019 08:53:00
Siemens Mobility dostarczy dodatkowe 24 pociągi regionalne dla OBB (foto: Siemens)

Austriackie koleje federalne (ÖBB) złożyły zamówienie na dodatkowe 24 elektryczne zespoły trakcyjne z platformy Desiro.

Austriackie koleje federalne (ÖBB) złożyły zamówienie na dodatkowe 24 elektryczne zespoły trakcyjne z platformy Desiro.

Dostawa trójczłonowych pociągów Desiro ML "Cityjet", rozpocznie się latem 2020 roku. Pojazdy będą użytkowane jako pociągi regionalne (S-Bahn) we wschodniej części Austrii. Łącznie flota ÖBB to aż 189 pociągów Desiro.

Cityjet gwarantuje wygodę podróży na terenie Austrii. Zestawy są elastyczne w konfiguracji, co skutkuje mnogością zastosowań. Desiro ML można, na przykład, dostosować do technologii hybrydowej i używać w przyszłości na liniach niezelektryfikowanych. To rozwiązanie zostało zaprezentowane na zeszłorocznych targach InnoTrans w Berlinie - powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

Nowe pociągi Desiro ML "Cityjet" mają 75 metrów długości oraz poruszają się z maksymalną prędkością 160 km/h. Pojazdy oferują aż o 22 % więcej miejsc, niż wcześniejsze pojazdy Desiro. Każde miejsce siedzące jest wyposażone w lampkę do czytania, elektryczne gniazdko oraz składany stolik. Miejsca są regulowane, posiadają ergonomiczne podłokietniki i zagłówki.

Mają też bardzo szerokie wejścia i przejścia, wyciszoną podłogę oraz bardzo kontrastowe kolory dla niedowidzących pasażerów. Wygodne nisko-podłogowe wejścia gwarantują bezproblemowy dostęp do przedziałów bez konieczności stosowania ramp na stacjach o peronach na wysokości 550mm nawet dla wózków inwalidzkich i pasażerów z wózkami dziecięcymi oraz rowerzystów. Dla stacji z niższymi peronami, stosuje się wysuwane stopnie i podnoszone platformy. Pociągi S-Bahn mają po sześć wejść po każdej stronie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemens
ÖBB
Cityjet
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.