TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Samochód bez kierowcy na torach. SOK-iści zapobiegli zderzeniu z pociągiem
KG SOK - Opublikowano: 30.01.2020 09:15:32
Samochód bez kierowcy na torach. SOK-iści zapobiegli zderzeniu z pociągiem (foto: SOK)

Nieopodal stacji Szczecin Dąbie kierujący pojazdem marki Fiat Ducato utknął na torowisku. Tylko dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei nie doszło do zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem.

Nieopodal stacji Szczecin Dąbie kierujący pojazdem marki Fiat Ducato utknął na torowisku. Tylko dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei nie doszło do zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj, 27 stycznia br. nieopodal stacji Szczecin Dąbie. Około godziny 22:40 patrolujący szlak kolejowy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zauważyli jadący po torach samochód dostawczy marki Fiat Ducato. Z naprzeciwka zbliżał się pociąg osobowy relacji Piła Główna – Szczecin Główny.

Widząc nadciągające zagrożenie, funkcjonariusze SOK natychmiast podali latarką sygnał "STÓJ". Maszynista zareagował na sygnał, zatrzymując pociąg. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy SOK i maszynisty nie doszło do zderzenia pojazdu z nadjeżdżającym pociągiem.

Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając na torach auto, które uniemożliwiło przejazd pociągów. O godzinie 1:30 pracownicy pogotowia technicznego przesunęli auto na nieczynny tor, udrażniając ruch pociągów.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że auto pochodziło z wypożyczalni samochodów. Dalsze czynności w sprawie, w tym ustalenie tożsamości sprawcy zdarzenia prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie.

Swoim działaniem sprawca zdarzenia spowodował realne zagrożenie dla zdrowia i życia własnego oraz obsługi pociągu i pasażerów . Tym razem na szczęście nie doszło do tragedii, nie mniej jednak w wyniku bezmyślnego działania kierującego pojazdem wystąpiły poważne utrudnienia w prowadzeniu ruchu pociągów. Do przewiezienia podróżnych, konieczne było uruchomienie zastępczej komunikacji autobusowej. W wyniku zdarzenia opóźnionych zostało 5 pociągów pasażerskich na ponad 400 minut i jeden pociąg towarowy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SOK
torowisko
Szczecin