TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rzeszotary będą miały pociąg?
KD InfoRail.pl - Opublikowano: 07.06.2019 17:08:07 2 komentarze
Rzeszotary będą miały pociąg? (foto: KD)

Dziś doszło do owocnego spotkania prezesa Kolei Dolnośląskich Damiana Stawikowskiego z wójtem gminy Miłkowice Dawidem Stachurą oraz dwoma radnymi gminy Miłkowice: Sławomirem Basistą i Tomirem Różańskim – poinformował przewoźnik.

Dziś doszło do owocnego spotkania prezesa Kolei Dolnośląskich Damiana Stawikowskiego z wójtem gminy Miłkowice Dawidem Stachurą oraz dwoma radnymi gminy Miłkowice: Sławomirem Basistą i Tomirem Różańskim – poinformował przewoźnik.

Wójt Miłkowic zadeklarował budowę parkingu w systemie park and ride przy ul. Kolejowej w Rzeszotarach, a także budowę chodnika przy ul. Wiejskiej do wejścia na peron. Dzięki tej inwestycji, stanowiącej finalnie jeden wspólny organizm z niedawno oddanym do użytkowania przystankiem kolejowym, mieszkańcy nie tylko Rzeszotar, ale m.in. także Dobrzejowa, Kochlic, Głuchowic czy Miłogostowic – łącznie około 4 tysięcy osób – zyskają możliwość komfortowej podróży pociągiem bez troski o brak miejsc parkingowych w najbliższej okolicy przystanku.

Wobec takiej deklaracji, Spółka Koleje Dolnośląskie przy najbliższej aktualizacji rozkładu jazdy zwróci się do Urzędu Marszałkowskiego o uwzględnienie kilku par pociągów, które będą mogły zatrzymywać się na przystanku w Rzeszotarach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
  • lucyzucker – 08.06.2019

    Godnie. Ja bym zlikwidował wszystkie pociągi do Wrocławia, a w zamian przywrócił postoje na wszystkich stacjach pomiędzy Legnicą a Lubinem. Bo to przecież przez ciągłe panoszenie się wsiocławskiej wiochy te cyrki. Myślą, że jak pociąg do Wrocławia pojedzie 4 minuty szybciej, to już wszystkie pociągi zapełnią się pasażerami. Dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego ważniejsze jest bezpośrednie połączenie z Jelenią Górą i Karkonoszami niż z Wrocławiem. A jak mieszkańcy Wrocławia koniecznie chcą jeździć do pracy do Lubina, to niech sami sobie uruchomią busy.

  • KaDecik – 08.06.2019

    A skąd EZT-y na te pociągi skoro już teraz nie wystarcza ich na wszystkie linie? Podpowiem panu Stawikowskiemu żeby zabrać je z linii do Węglińca i puścić od Legnicy do Lubina. Fryzjerka jak o tym się dowie to kopnie w kalendarz z nerwów i będzie spokój z tym rozwydrzonym babsztylem. Same plusy. :D

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.