TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rzeszotary będą miały pociąg?
KD InfoRail.pl - Opublikowano: 07.06.2019 17:08:07 2 komentarze
Rzeszotary będą miały pociąg? (foto: KD)

Dziś doszło do owocnego spotkania prezesa Kolei Dolnośląskich Damiana Stawikowskiego z wójtem gminy Miłkowice Dawidem Stachurą oraz dwoma radnymi gminy Miłkowice: Sławomirem Basistą i Tomirem Różańskim – poinformował przewoźnik.

Dziś doszło do owocnego spotkania prezesa Kolei Dolnośląskich Damiana Stawikowskiego z wójtem gminy Miłkowice Dawidem Stachurą oraz dwoma radnymi gminy Miłkowice: Sławomirem Basistą i Tomirem Różańskim – poinformował przewoźnik.

Wójt Miłkowic zadeklarował budowę parkingu w systemie park and ride przy ul. Kolejowej w Rzeszotarach, a także budowę chodnika przy ul. Wiejskiej do wejścia na peron. Dzięki tej inwestycji, stanowiącej finalnie jeden wspólny organizm z niedawno oddanym do użytkowania przystankiem kolejowym, mieszkańcy nie tylko Rzeszotar, ale m.in. także Dobrzejowa, Kochlic, Głuchowic czy Miłogostowic – łącznie około 4 tysięcy osób – zyskają możliwość komfortowej podróży pociągiem bez troski o brak miejsc parkingowych w najbliższej okolicy przystanku.

Wobec takiej deklaracji, Spółka Koleje Dolnośląskie przy najbliższej aktualizacji rozkładu jazdy zwróci się do Urzędu Marszałkowskiego o uwzględnienie kilku par pociągów, które będą mogły zatrzymywać się na przystanku w Rzeszotarach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
  • lucyzucker – 08.06.2019

    Godnie. Ja bym zlikwidował wszystkie pociągi do Wrocławia, a w zamian przywrócił postoje na wszystkich stacjach pomiędzy Legnicą a Lubinem. Bo to przecież przez ciągłe panoszenie się wsiocławskiej wiochy te cyrki. Myślą, że jak pociąg do Wrocławia pojedzie 4 minuty szybciej, to już wszystkie pociągi zapełnią się pasażerami. Dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego ważniejsze jest bezpośrednie połączenie z Jelenią Górą i Karkonoszami niż z Wrocławiem. A jak mieszkańcy Wrocławia koniecznie chcą jeździć do pracy do Lubina, to niech sami sobie uruchomią busy.

  • KaDecik – 08.06.2019

    A skąd EZT-y na te pociągi skoro już teraz nie wystarcza ich na wszystkie linie? Podpowiem panu Stawikowskiemu żeby zabrać je z linii do Węglińca i puścić od Legnicy do Lubina. Fryzjerka jak o tym się dowie to kopnie w kalendarz z nerwów i będzie spokój z tym rozwydrzonym babsztylem. Same plusy. :D

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!