TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rządowa Nowa Piątka w PKS Oława
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 19.03.2019 09:00:44
Rządowa Nowa Piątka w PKS Oława

18 marca w Polskę wyruszyły rządowe busy, które m.in. informują o projekcie przywracania zlikwidowanych połączeń autobusowych. W Dolnośląskim tę akcję zainaugurowana na dworcu PKS w Oławie.

18 marca w Polskę wyruszyły rządowe busy, które m.in. informują o projekcie przywracania zlikwidowanych połączeń autobusowych. W Dolnośląskim tę akcję zainaugurowana na dworcu PKS w Oławie.

Dwa busy Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego będą od poniedziałku jeździć po regionie ze specjalistami, którzy opowiedzą o zasadach nowego programu rządowego nazwanego #Nowa Piątka. Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak wyruszył z pierwszym kursem do Oławy.

-"Chcemy, by wraz z rozwojem gospodarczym w kraju również w portfelach Polaków zostawało więcej pieniędzy, by rosła konsumpcja wewnętrzna, by ludzie mogli decydować, na co wydadzą te pieniądze. Spotykamy się na dworcu autobusowym, bo jednym z zadań jest przywrócenie komunikacji publicznej, likwidacja tych białych plam na mapie" - powiedział wojewoda.

Wojewoda przypomniał, że ważnym punktem piątki jest odtworzenie komunikacji zbiorowej, autobusowej.

Przewoźnik o

Prezes PKS Oława S.A. Erwin Monastyrski podkreślił, że wreszcie znaleziono środki na zadania oczekiwane przez społeczności lokalne.

-"Proponowane dofinansowanie w kwocie jednej złotówki do kilometra pozwoli utrzymać i odtworzyć wiele kursów oraz połączeń. Może nie wszystkie będą całkowicie rentowne, ale ta komunikacja będzie mogła funkcjonować. Będzie też można rozwijać nowe połączenia" - powiedział Monastyrski.

Dodał, że w ostatnich trzech latach dysponujący 70 autobusami PKS Oława zlikwidował 54 kursy, co stanowiło około 10 procent wszystkich połączeń. Dzięki programowi rządowemu przynajmniej połowa z nich ponownie znajdzie się w rozkładach już w najbliższym czasie.

Przez najbliższe tygodnie dwa oklejone informacyjnymi banerami busy będą przemierzać cały Dolny Śląsk. Dowiozą na spotkania z mieszkańcami specjalistów m.in. z ZUS i urzędu wojewódzkiego. W poniedziałek z Oławy pojechały do Dobroszyc.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS
PKS Oława
Dolnośląskie