TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rząd daje więcej na KPK
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 18.09.2019 09:13:43
Rząd daje więcej na KPK

Rada Ministrów zdecydowała o przeznaczeniu 5,7 mld zł dodatkowych środków na Krajowy Program Kolejowy do 2023 roku.

Rada Ministrów zdecydowała o przeznaczeniu 5,7 mld zł dodatkowych środków na Krajowy Program Kolejowy do 2023 roku.

Jak wskazano w komunikacie, środki zostaną przeznaczone na dokapitalizowanie spółki PKP PLK. CIR podało, że pieniądze będą pochodzić w większości ze środków własnych spółki PKP PLK przekazanych w ramach emisji skarbowych papierów wartościowych. "Zwiększenie środków na realizację Krajowego Programu Kolejowego związane jest m.in. ze wzrostem wartości projektów spowodowanych rozstrzygnięciami przetargowymi" - wyjaśniono.

Środki mają zapewnić finansowanie m.in. prac na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, czy prac "na ciągach pasażerskich (E 30 i E 65) na obszarze Śląska, etap I: linia E65 na odcinku Będzin – Katowice – Tychy – Czechowice Dziedzice – Zebrzydowice, LOT C Most Wisła – Czechowice Dziedzice – Zabrzeg".

Inne wymienione w komunikacie projekty to: "prace na linii E75 na odcinku Czyżew – Białystok; na linii kolejowej E-59 na odcinku Wronki – Słonice; na liniach kolejowych nr 97, 98, 99 na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane; czy poprawę "stanu technicznego obiektów inżynieryjnych – etap III; budowa mostu kolejowego na Odrze w Szczecinie – Podjuchach wraz z robotami towarzyszącymi".

Uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie ustanowienia Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku, którą przyjął we wtorek rząd przedłożył minister infrastruktury. Dokument wchodzi w życie z dniem podjęcia - wskazano.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KPK
rząd