TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruszyły prace na Moście Gdańskim
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.12.2018 09:39:06
Ruszyły prace na Moście Gdańskim (foto: PKP PLK)

Barki, dźwigi i rusztowania pomagają zdjąć i przetransportować dziewięć przęseł Mostu Gdańskiego na praski brzeg.

Barki, dźwigi i rusztowania pomagają zdjąć i przetransportować dziewięć przęseł Mostu Gdańskiego na praski brzeg.

Wykonawca zdjął już tory i sieć trakcyjną. Stare konstrukcje zastąpione zostaną nowymi, przystosowanymi do cięższych pociągów i wyższych prędkości. Efektem prac będzie sprawniejszy ruch pociągów w Warszawie. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych warta jest ponad 75 mln zł.

PKP Polskie Linie Kolejowe przypominają, że prowadzą przebudowę półkilometrowego, południowego Mostu Gdańskiego od listopada. Wykonawca zdemontował już szyny, mostownice (drewniane podkłady) i sieć trakcyjną. Zdejmowane są stare przęsła. Na barkach ustawiane są specjalne konstrukcje, do precyzyjnego i bezpiecznego ściągania metalowych przęseł z kamiennych podpór. Każde z siedmiu przęseł waży około 27 ton, a dwa skrajne po 10 ton. Konstrukcje będą odstawione na praski brzeg Wisły. Przyczółki i filary zostaną wzmocnione. Staną na nich nowe, wytrzymalsze przęsła, na których zamontowane będą tory i siec trakcyjna.

Remont nie ma wpływu na ruch pociągów. W sierpniu 2019 r., po zakończeniu prac i uzyskaniu wszystkich zgód administracyjnych, odnowiona ponad 500-metrowa południowa nitka Mostu Gdańskiego będzie dostosowana do przejazdu pociągów pasażerskich z prędkością 120 km/h. Składy towarowe będą mogły jechać z 100 km/h. Zwiększy się przepustowość linii obwodowej.

Inwestycja za ponad 75 mln zł realizowana ze środków budżetowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
most
PKP PLK
remont