TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruszyły prace na linii Grybów - Kamionka Wielka
PAP pif/ maro/ tl/ PAP - Opublikowano: 01.08.2017 13:53:00
Lepszą obsługę zapewnią odnowione perony na stacji Ptaszkowa i przystanku Mszalnica / fot. Muri, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0

Rozpoczęły się prace na linii kolejowej Grybów - Kamionka Wielka. Zmieniają się między innymi perony w Ptaszkowej, będzie nowy wiadukt w Nowym Sączu. Wartość inwestycji to 50 mln zł - poinformowały we wtorek PKP Polskie Linie Kolejowe

Rozpoczęły się prace na linii kolejowej Grybów - Kamionka Wielka. Zmieniają się między innymi perony w Ptaszkowej, będzie nowy wiadukt w Nowym Sączu. Wartość inwestycji to 50 mln zł - poinformowały we wtorek PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak informują PLK, pasażerowie odczują efekty prac pod koniec 2018 r. Wówczas lepszą obsługę zapewnią odnowione perony na stacji Ptaszkowa i przystanku Mszalnica. Obiekty będą wyposażone w nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne, lepsze oświetlenie oraz nowe oznakowanie.

W lipcu między Grybowem a Kamionką Wielką wykonawca zdemontował już stary tor i rozpoczął przygotowania do układania podkładów. Na stacji Ptaszkowa i przystanku Mszalnica trwają prace przy peronach.

W ramach inwestycji na odcinku Grybów – Kamionka Wielka prowadzone będą również prace na 22 przejazdach kolejowo-drogowych. Przebudowanych zostanie pięć wiaduktów, m.in. w Grybowie, Siołkowej, Kamionce Wielkiej.

Przebudowanych zostanie także 26 innych obiektów inżynieryjnych. (PAP)


pif/ maro/


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Powiat nowosądecki
linia kolejowa nr 96
modernizacja
wiadukt
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.