TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruszyły prace na linii Grybów - Kamionka Wielka
PAP pif/ maro/ tl/ PAP - Opublikowano: 01.08.2017 13:53:00
Lepszą obsługę zapewnią odnowione perony na stacji Ptaszkowa i przystanku Mszalnica / fot. Muri, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0

Rozpoczęły się prace na linii kolejowej Grybów - Kamionka Wielka. Zmieniają się między innymi perony w Ptaszkowej, będzie nowy wiadukt w Nowym Sączu. Wartość inwestycji to 50 mln zł - poinformowały we wtorek PKP Polskie Linie Kolejowe

Rozpoczęły się prace na linii kolejowej Grybów - Kamionka Wielka. Zmieniają się między innymi perony w Ptaszkowej, będzie nowy wiadukt w Nowym Sączu. Wartość inwestycji to 50 mln zł - poinformowały we wtorek PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak informują PLK, pasażerowie odczują efekty prac pod koniec 2018 r. Wówczas lepszą obsługę zapewnią odnowione perony na stacji Ptaszkowa i przystanku Mszalnica. Obiekty będą wyposażone w nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne, lepsze oświetlenie oraz nowe oznakowanie.

W lipcu między Grybowem a Kamionką Wielką wykonawca zdemontował już stary tor i rozpoczął przygotowania do układania podkładów. Na stacji Ptaszkowa i przystanku Mszalnica trwają prace przy peronach.

W ramach inwestycji na odcinku Grybów – Kamionka Wielka prowadzone będą również prace na 22 przejazdach kolejowo-drogowych. Przebudowanych zostanie pięć wiaduktów, m.in. w Grybowie, Siołkowej, Kamionce Wielkiej.

Przebudowanych zostanie także 26 innych obiektów inżynieryjnych. (PAP)


pif/ maro/


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Powiat nowosądecki
linia kolejowa nr 96
modernizacja
wiadukt