TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruszyły autobusowe linie z FRPA na Mazowszu i Pomorzu
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.11.2019 11:00:44
Ruszyły autobusowe linie z FRPA na Mazowszu i Pomorzu; fot. Lowdown/wikipedia.pl

Pod koniec października z Ostrołęki uruchomiono pierwsze kursy autobusowe w ramach FRPA. Podobna sytuacja w listopadzie miała miejsce na Pomorzu.

Pod koniec października z Ostrołęki uruchomiono pierwsze kursy autobusowe w ramach FRPA. Podobna sytuacja w listopadzie miała miejsce na Pomorzu.

Mazowieckie zmiany

Powiat Ostrołęcki 29 października uruchomił kolejne kursy autobusowe z dofinansowaniem FRPA. Połączenia te są już ostatnimi realizowanymi w ramach pierwszego naboru i podpisanej umowy z wojewodą mazowieckim z 27 sierpnia br.

W środę 23 października ruszyła linia obsługująca trasę Ostrołęka-Czarnia przez Przystań i Kadzidło. A w poniedziałek, 28 października ruszy kolejna linia: Ostrołęka-Łyse przez Brzozówkę-Kadzidło-Jazgarkę- Myszyniec-Krysiaki.

Z kolei w poniedziałek, 28 października została podpisana z wojewodą nowa umowa na dodatkowe linie (kursy) obejmujące swym zasięgiem miejscowości: Ostrołęka-Andrzejki Tyszki przez Troszyn, Choromany, Piski; Ostrołęka-Zamość przez Łątczyn, Kleczkowo, Piski, Choromany; Ostrołęka-Baranowo-Myszyniec przez Olszewo-Borki, Nową Wieś Zach. Godziny kursów są jeszcze uzgadniane z operatorami.

- Trwają jeszcze procedury związane z uruchomieniem kolejnych trzech linii. Jak tylko umowy z przewoźnikami zostaną podpisane, poinformujemy o dacie rozpoczęcia kursów oraz opublikujemy rozkład jazdy – informuje starosta ostrołęcki.

Powiat Ostrołęcki wnioskował o pięć linii – najwięcej spośród powiatów na Mazowszu. Na wszystkie pięć otrzymał dofinansowanie. Także gminy mogły składać wnioski do Funduszu. Zrobiły to na naszym terenie i także otrzymały dofinansowanie: Czarnia, Myszyniec i Troszyn. Gmina Troszyn –zgłosiła siatkę połączeń liczącą ok. 480 kilometrów. Powiat Ostrołęcki zgłosił do funduszu w sumie ponad 300 kilometrów połączeń autobusowych, gmina Czarnia – około 80 kilometrów.

Na Pomorzu

Pomorski Urząd Marszałkowski pozyskał blisko 210 tys. zł na uruchomienie dodatkowych połączeń w ramach rządowego programu rozwoju linii autobusowych. Dzięki środkom powstało 15 linii na terenie Pomorza - autobusy będą m. in. łączyć Tczew ze Skarszewami. Nowe połączenia ruszyły z początkiem listopada.

W sumie uruchomienie linii ma kosztować 350 tys. zł - z czego blisko 210 tys. pochodzi z pozyskanego dofinansowania. Linie będą obsługiwane przez PKS Bytów, Arrivę, PUH Latocha oraz PKS Gdynia.

Podsumowując - samorząd województwa pomorskiego w ramach programu pozyskał 209 685 zł, które posłużą na uruchomienie 15 linii, obejmujących 983 km tras. Chodzi o połączenia:

- Słupsk - Miastko przez: Suchorze,

- Słupsk - Miastko przez: Kępice,

- Gdańsk - Bytów przez: Kościerzyna,

- Bytów - Człuchów przez: Chojnice,

- Słupsk - Bytów przez: Motarzyno,

- Słupsk - Bytów przez: Kołczygłowy,

- Bytów - Lębork przez: Czarna Dąbrówka,

- Czarna Dąbrówka - Lębork przez: Rokity,

- Tczew - Skarszewy przez: Godziszewo,

- Kartuzy - Wejherowo przez: Sierakowice,

- Gdańsk - Wejherowo przez: Szemud,

- Tczew - Skarszewy przez: Kamierowo,

- Tczew - Skarszewy przez: Więckowy,

- Skarszewy - Tczew przez: Szczodrowo,

- Skarszewy - Skarszewy przez: Godziszewo.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
FRPA
Mazowieckie
Pomorskie