TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ruszyły 730M, zgodnie z planem
INFORAIL Karol Wach - Opublikowano: 01.05.2014 21:37:17 5 komentarzy
Ruszyły 730M, zgodnie z planem

Pociągi 730M, dostarczone przez PESĘ Bydgoszcz dla Kolei Białoruskich, zaczęły w czwartek kursować na trasie Mińsk-Wilno. Składy oferują 145 miejsc, wszystkie w drugiej klasie. Bilet na przejazd kosztuje 224 tys. rubli białoruskich (około 68 zł).

Pociągi 730M, dostarczone przez PESĘ Bydgoszcz dla Kolei Białoruskich, zaczęły w czwartek kursować na trasie Mińsk-Wilno. Składy oferują 145 miejsc, wszystkie w drugiej klasie. Bilet na przejazd kosztuje 224 tys. rubli białoruskich (około 68 zł). Zgodnie z umową zawartą przez Kolej Białoruską z PESĄ Bydgoszcz na Białoruś zostały wysłane w tym roku trzy pociągi 730M. Są to trzyczłonowe składy, mogące rozwijać prędkość do 140 km/h. Jak informuje PAP Białorusinów przyciągają do Wilna niższe niż na Białorusi ceny oraz niewielka odległość od Mińska - zaledwie 185 km. Masowo przyjeżdżają tu zwłaszcza w weekendy. Co miesiąc do Wilna i z powrotem jeździ koleją 22 tys. Białorusinów. Wprowadzenie do ruchu nowych jednostek nie wpłynęło na zmianę rozkładu jazdy, ale znacząco podniosło komfort podróżowania. Nie zmieniły się także procedury kontroli granicznych i celnych. Koleje Białoruskie poinformowały, że nowy tabor spełnia nowoczesne wymogi bezpieczeństwa i jest komfortowy dla pasażerów, którzy mogą podróżować w przestronnych wnętrzach, w których zamontowano wygodne fotele. W każdym składzie jest zainstalowany system klimatyzacji, zasłony termiczne drzwi wejściowych, uniemożliwiające dostawanie się zimnego powietrza do wnętrza. Drzwi do pociągów wyposażono również w chowane stopnie. Pociągi są też przyjazne osobom niepełnosprawnym, którzy mogą dostać się do nich po specjalnej rampie. Do ich potrzeb przystosowano także jedną z dwóch toalet. Polskie jednostki obsługują połączenia nr 15/16. Wyjeżdżają z Mińska o godz. 7:40 i przybywają do Wilna o 10:10. W drogę powrotną wyruszają o 18:14 i docierają do stolicy Białorusi o 20:44. W weekendy i święta połączenia te będą obsługiwane trakcja podwójną. Długość jednej jednostki to 69,3 m, pojemność, jak już wspomnieliśmy 145 osób, na miejscach siedzących.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Białoruś
730M
Mińsk
Wilno
 • Adrian F. – 02.05.2014

  Pytanie do fachofcuf: Jacobsy droższe? Czy taki był wymóg zamawiającego ?

 • Combino – 02.05.2014

  @Adrian F: pewnie chcieli mieć możliwość wypinania członu środkowego i wysyłania składu na mniej obciążone trasy.

 • lol – 06.05.2014

  Bo bez jacobsów to się nie da wypiąć środkowego..?

 • Xanatos – 07.05.2014

  Fajne malowanie, dużo ładniejsze niż niektórych polskich przewoźników.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.